reklama

Już w sobotę polski finał World Cyber Games 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

1 września poznamy graczy, którzy w tym roku reprezentować będą nasz kraj na światowym finale World Cyber Games 2007, który odbędzie się w Seattle na początku października. I tym razem liczymy na sukcesy Polaków!

W najbliższą sobotę w Warszawie w szranki stanie 80 maniaków gier PC oraz 40 konsolowców, a zmierzą się oni w takich tytułach jak Command & Conquer 3, Counter-Strike, Fifa 07, Need for Speed: Carbon, Starcraft, Warcraft III, Red Orchestra, Forza Motorsport 2 i Gears of War. Rozgrywki w Red Orchestra oraz Forza Motorsport 2 mają charakter lokalny, bowiem produkcje te nie figurują jak na razie na liście tytułów rozgrywanych na światowym WCG. Tak czy siak jest o co powalczyć - ogólna wartość nagród ufundowanych przez firmy Samsung, Microsoft, Electronic Arts, D-Link i Cenega szacowana jest na ponad 200.000 złotych.

Finaliści poszczególnych gier wyłonieni zostali za pośrednictwem odbywających się przez całe wakacje tur eliminacyjnych online, jak również (w przypadku konsol) offline: połowa finalistów GoW oraz Forzy 2 pochodzi z rozgrywek LAN, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Warto odnotować fakt pojawienia się Xboksa 360 na polskiej części eliminacji - obok Xbox Fun Day, czyli debiutującego również w tym roku zlotu wielbicieli konsoli firmy Microsoft, WCG ma być odtąd drugą poważną imprezą dla graczy gorąco wspieraną przez polski oddział MS.

Finał odbędzie się w CH Blue City gdzie, jak chwalą się organizatorzy, do dyspozycji graczy i kibiców oddanych zostanie ponad 4000 metrów kwadratowych powierzchni. Imprezę poprowadzi Krooger oraz znany raper TeDe, który na zakończenie dnia da muzyczny popis na scenie. Osoby odwiedzające centrum, obok możliwości podglądania najlepszych polskich graczy w akcji, same będą mogły spróbować swych sił w poszczególnych tytułach, a to za sprawą specjalnie przygotowanych dla nich w tym celu stoisk z konsolami Xbox 360 oraz stanowisk PC. Nie zabraknie oczywiście różnego rodzaju konkursów i atrakcji - interesująco chociażby zapowiada się interaktywna podłoga mająca umożliwiać rozegranie wirtualnego meczyku w piłkę nożną.

O dobre "audiopoczucie" graczy oraz zwiedzających zadba DJ Noz, zaś oczom pozwolą się nacieszyć pokazy taneczne breakdancerów i wymiataczy funk styles. Impreza rozpocząć się ma punkt 10:30 i potrwa do wieczora.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji World Cyber Games polscy gracze z zespołu Pentagram G-Shock zdeklasowali rywali z całego świata i zajęli pierwsze miejsce w kategorii Counter Strike.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama