reklama

K3b zbliża się do stabilnego wydania

Strona główna Aktualności

O autorze

K3b

to najpopularniejsza linuksowa aplikacja do nagrywania płyt CD i DVD. Od początku jej istnienia nie wydano ani jednej stabilnej wersji, mimo iż program działa praktycznie bez zarzutów. Teraz twórcy postanowili to zmienić i już niedługo wydadzą K3b o numerze 1.0.

Nowa wersja nie będzie tylko zmianą numerka, ma między innymi posiadać przepisany od nowa system zgrywania filmów z płyt DVD i odświeżony interfejs. Bardziej czytelne będą teraz oznaczenia napędów, zamiast czasem nic nie mówiących nazw modelów pojawią się czytelne opisy informujące o zawartości płyty i możliwości napędu.

K3b prócz standardowego zestawu funkcji, których wymaga się od każdej aplikacji służącej do nagrywania płyt, posiada także bardzo rozbudowane narzędzia do zarządzania plikami z muzyką - pozwala na zgrywanie ścieżek z Audio CD wraz z kompresowaniem do mp3, seryjne zmienianie nazw utworów, prostą edycję ścieżek (sklejanie, cięcie na części) a także normalizację głośności. Aplikacja pozwala także na zgrywanie filmów z DVD i kompresowanie ich przy użyciu określonych kodeków i zadanej rozdzielczości.

Twórcy K3b zapowiadają także większą integrację z programu z nadchodzącą, czwartą wersją środowiska graficznego KDE. Aplikacje wchodzące w skład KDE mają uzyskać możliwość bezpośredniego nagrywania płyt. Data wydania nowego K3b nie jest jeszcze znana.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić