KAZAM TV 4.5 – smartfon z wbudowanym tunerem DVB-T

Strona główna Aktualności

O autorze

KAZAM wprowadza na rynek smartfon z wbudowanym tunerem DVB-T. Czy w czasach coraz łatwiejszego dostępu do Internetu LTE, nadal potrzebujemy możliwości odbierania kanałów telewizji naziemnej w telefonie?

Tradycyjna telewizja nadal trzyma się mocno, chociaż powoli wypychana jest przez usługi dostępne w Internecie, które nie posiadają, aż tylu ograniczeń oraz często oferowane są w atrakcyjniejszych cenach. Coraz więcej osób nie widzi sensu posiadania telewizji i decyduje się na jej całkowite porzucenie. Mimo tego KAZAM nadal widzi w niej duży potencjał i wbudowany w ich najnowszy model smartfona, tuner DVB-T ma zapewnić zainteresowanie wśród klientów.

KAZAM TV 4.5 oprócz możliwości oglądania kanałów telewizji naziemnej, zaoferuje 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości wynoszącej 480 x 854, więc dość niskiej jak na obecne standardy. Płynne działanie systemu operacyjnego i aplikacji będzie starał się zapewnić czterordzeniowy procesor 1,3 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Wbudowane 4GB na pliki możemy rozszerzyć z wykorzystaniem kart microSD, maksymalnie do 32 GB. Smartfon został wyposażony w aparat 5 MP z auto-fokusem. Zastosowana bateria o pojemności 1800 mAh, według producenta ma zapewnić do 3 godzin oglądania telewizji, bez potrzebny podłączania do ładowarki, więc nie jest to wynik zbytnio zadowalający. Zaletą tego urządzenia są dwa gniazdka kart SIM, ale jedno jest zwykłe, natomiast drugie to micro SIM. Lepszym rozwiązaniem byłoby zdecydowanie się tyko na jeden standard, ten nowszy. Oczywiście obie karty mogą pracować jednocześnie. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2 Jelly Bean. KAZAM TV 4.5 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Cena tego modelu wynosi 599 złotych.

Ten smartfon oprócz wbudowanego tunera DVB-T niczym nie wyróżnia się z tłumu innych urządzeń, a w pewnych aspektach wypada słabiej. Obecnie możliwość oglądania telewizji na telefonie nie wywołuje takich emocji jak jeszcze kilka lat temu i tym modelem może być zainteresowane tylko pewne grono odbiorców.

© dobreprogramy
s