reklama

KB3194496, czyli Windows Insider się sprawdza. Te poprawki Windowsa 10 instalują się bez błędów

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Użytkownicy Windowsa 10 po Rocznicowej Aktualizacji mogą już pobrać z Windows Update zbiorczą paczkę z uaktualnieniami, oznaczoną numerkiem KB3194496. Po jej zainstalowaniu system będzie w wersji oznaczonej jako 14393.222. Żadnych nowości tu nie znajdziecie, ale poprawek jest sporo. Co najważniejsze, póki nie zgłasza problemów z instalacją – najwyraźniej Microsoft odrobił lekcję z kontrolą jakości.

Paczka KB3194496 została bowiem początkowo udostępniona uczestnikom programu Windows Insider, którzy mieli z nią wiele problemów, uniemożliwiających instalację w wielu konfiguracjach sprzętowych. Zdołano wychwycić je jednak wszystkie i naprawić – po wypłynięciu paczki na szerokie wody wszyskto działa bez zarzutu, zarówno na pecetach jak i smartfonach z Windows.

Z oficjalnego dziennika zmian wynika, że w wersji tej poprawiono wydajność powiadomień push i lokalnych, a także zwiększono niezawodność i wydajność wielu wbudowanych w Windowsa narzędzi, na czele z agentem Windows Update, współdzielonymi dyskami, klastrowaniem, VPN-em, pobieraniem HTTP, Internet Explorerem 11, Microsoft Edge i odtwarzaniem multimediów.

Naprawiono też usterkę aplikacji Filmy i TV w Xboksie One, w wyniku której odtwarzacz zawieszał się przy próbie odtworzenia filmów ze sklepu, usunięto kłopoty z z instalacją ActiveX oraz drukowaniem połączonych dokumentów w Internet Explorerze, poprawiono działanie pobierania i aktualizowania gier ze Sklepu Windows.

Następnej zbiorczej paczki poprawek powinniśmy się spodziewać 11 października. Wtedy też powinny się pojawić uaktualnienia dla tych wersji Windowsa 10, które nie otrzymały Rocznicowej Aktualizacji. Warto przypomnieć, że teraz także Windows 7 oraz Windows 8.1 będą otrzymywały poprawki w zbiorczych paczkach, tak by użytkownik nie musiał rozmyślać, co powinien instalować, a czego nie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić