KB3200970 i reszta: listopadowe łatanie oraz poprawianie Windowsa 10

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Microsoft wydał właśnie zbiorcze aktualizacje dla wszystkich stabilnych wersji Windowsa 10. Oznaczone jako KB3200970, KB3198585 i KB3198586 KB3200970, dostępne są już w kanale Windows Update i zawierają zarówno łatki bezpieczeństwa (w końcu to Drugi Wtorek Miesiąca), jak i rozmaite poprawki systemu. Wyboru nie macie, musicie brać to wszystko w całości. Warto też pamiętać, że instalując je na systemie, w którym ominięto którąś z poprzednich aktualizacji, dostaniemy wszystkie poprawki, jakie wydane zostały do tej pory.

Paczka KB3200970, przeznaczona dla najnowszej wersji „dziesiątki”, tej z Rocznicową Aktualizacją, podnosi wersję systemu do 14393.447. Zgodnie z oficjalnie udostępnionym dziennikiem zmian, zwiększono niezawodność podsystemu dźwięku, działania zdalnego pulpitu oraz Internet Explorera 11. Naprawiono usterki związane z łączeniem się do VPN-ów, wyświetlaniem połączeń Wi-Fi w tacce systemowej i przedwczesnym rozłączaniem z Internetem w płatnych sieciach Wi-Fi przed zakończeniem płatności.

Poprawki dotyczą też Harmonogramu Zadań, w którym zaplanowane zadania nie chciały się włączać po ich wyłączeniu i ponownym włączeniu i obsługi japońskich znaków, a także nieokreślonej liczby drobiazgów związanych z kernelem, uwierzytelnianiem, Active Directory, powłoką Windows, a nawet goglami wspomaganej rzeczywistości Microsoft Hololens.

Niestety już teraz trzeba powiedzieć, że z instalacją KB3200970 są problemy – zgłaszany jest błąd 0x80073712. Niestety zastosowanie Kontrolera plików systemowych (sfc /scannow) nie pomogło. Jest to o tyle kłopotliwe, że ten zbiorczy pakiet przynosi ważne poprawki bezpieczeństwa, dotyczące zarówno kernela jak i kluczowych komponentów systemowych (m.in. Microsoft Graphics Controller czy Microsoft Video Control), jak i aplikacji systemowych (w tym przeglądarki Edge).

© dobreprogramy