KCleaner 3.6.0.99

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

KCleaner to bezpłatne narzędzie przeznaczone do usuwania z systemu tymczasowych i niepotrzebnych plików. Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze.

Program oferuje dwa tryby pracy. Tryb manualny, w którym za pomocą jednego kliknięcia myszki przeskanujemy dysk i skasujemy zbędne dane oraz tryb eksperta umożliwiający samodzielny wybór plików przeznaczonych do usunięcia. KCleaner oferuje również funkcje generowania logów usuwanych danych czy automatycznego czyszczenia systemu podczas uruchamiania.

KCleanera umożliwia usuwanie m. in. takich danych jak pliki instalacyjne sterowników ATI, programu Adobe Reader, produktów Apple, ciasteczka, ostatnio używane pliki, pamięć podręczną przeglądarek oraz popularnych programów w tym XnView, QuickTime, Google Earth, TomTom, Marcomedia, pliki tymczasowe, logi, dane w koszu, duplikaty komponentów Windows Installer, deinstalatory łatek i service packów itp. Skanowanie poszczególnych elementów można wyłączyć w oknie opcji programu.

Narzędzie zostało wyposażone również w tryb automatyczny, który na bieżąco monitoruje zmiany w systemie i usuwa zbędne pliki. Z poziomu ustawień, w polu bezpieczeństwo, użytkownik ma możliwość aktywowania opcji trymowania i szyfrowania nazw plików przed skasowaniem oraz wyboru jednej z trzech metod usuwania danych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
jacek69   7 #21 21.10.2017 11:06

https://www.giveawayoftheday.com/ dzisiejsza promocja na KCleaner

Autor edytował komentarz w dniu: 21.10.2017 11:07
quotes   3 #20 05.02.2017 18:59

Jeszcze tylko dwa dni KCleaner PRO za darmo
https://sharewareonsale.com/s/kcleaner-giveaway-coupon-sale

vortexx   6 #19 05.02.2017 14:16

Wersja PRO do zdobycia na tej stronie https://sharewareonsale.com/s/kcleaner-giveaway-coupon-sale

  #18 01.05.2016 12:16
  #17 11.12.2015 13:52

Przestrzegam wszystkich przed klikaniem Czyść. Wszystkie te programy są ok jednak jak ktoś ma problem z asystentem pobierania to niech sobie i program daruje bo mu usunie ciut za dużo i będzie zaraz pisał, że program jest do d...

  #16 13.12.2014 17:50

Nie zgodziłem się na instalację dodatków (wp.pl i omega) i nie widzę opisywanych tu problemów z moim piecem.

  #15 26.10.2014 20:52

@mmarekk: ludziom widać brak czasu (około minuty) na rejestracje na kolejnym portalu i możliwości zapamiętania kolejnego loginu i hasła, nie są w stanie się przyzwyczaić by pobierać program z linków bezpośrednich / wszystkie wersje.

mmarekk   10 #14 26.10.2014 18:24

Po czyszczeniu tym czymś Ccleaner znalazł ponad 300 MB śmieci, a w dalszej kolejności Auslogics BoostSpeed kolejne 400 MB w teoretycznie czystym systemie.

Nie rozumiem płaczu na temat asystenta pobierania, przecież wystarczy być zalogowanym i asystenta nie ma.

Autor edytował komentarz.
Lookazz   6 #13 01.01.2014 10:35

Jak się ten program ma na tle CCleanera?

pete1   7 #12 20.10.2013 09:38

@jacek69: popieram zlikwidowac to ! najgorsze jest to ze domyslnie ten caly menedzer instaluje toolbary , wsytd !

  #11 20.10.2013 09:26

@jacek69: "zmięcie" - o co chodzi z tą miętą?

jacek69   7 #10 19.10.2013 21:59

Coraz większej liczbie użytkowników nie podoba się wasz inteligenty Asystent pobierania plików. Ruszcie głową i zmieńcie coś w tym kierunku bo nie prowadzi to do niczego dobrego.

Autor edytował komentarz.
Fafrocel   10 #9 07.10.2013 07:07

@Docent: To że te "dodatki" są wykrywane przez AV jest jak najbardziej słuszne.

"My wszystkie oferty sprawdzamy wnikliwie i nie dopuszczamy aplikacji, które są szkodliwe dla użytkowników lub których nie da się w łatwy sposób odinstalować.".

Dobre sobie. Skutki instalacji sponsora od was (by Picasso):

Bardzo negatywne. Delta / Search Gol Toolbar jest niezwykle natrętnym adware, atakuje wszystkie główne przeglądarki (na ekranie wyboru sponsora nie jest powiedziane, że modyfikacja jest aplikowana hurtem na IE / Firefox / Google Chrome bez żadnego wyboru) i zmienia ich konfigurację (są wykorzystywane wszystkie znane triki w preferencjach nieusuwalne normalnymi metodami), by podmienić wyszukiwanie na trefną wyszukiwarkę (wyniki dalekie od pożądanych, możliwość zalewu reklamami). Użytkownik nabywa bez żadnego ostrzeżenia także inne bonusy. Na dialogu instalacji nie jest powiedziane, że Delta / Search Gol instaluje dodatkowe komponenty o całkowicie innych nazwach niż "Delta" / "Search Gol". Jest instalowany także niezależny "protector" ustawień który ewoluuje nazewniczo (zanotowane przeze mnie nazwy: Browser Protect, Browser Defender, BitGuard), a jego cel to zapobieganie powrotowi do poprzednich ustawień. Protector jest bardzo inwazyjny, wstrzykuje moduł do uruchomionych procesów w systemie, w Harmonogramie zadań ustala własny task odpowiadający za restart usługi pilnującej, a skutkiem ubocznym może być spowolnienie systemu i przeglądarki oraz błędy. Ponadto, są pobierane dodatkowe komponenty BabSolution, które są ustawiane w Harmonogramie zadań. Prawdopodobnie ma to na celu stałą "aktualizację" już zainstalowanego adware i potencjalne ściąganie po cichu na dysk nowych śmieci.
Adware trudno usunąć. O ile w Panelu sterowania niby są pozycje do deinstalacji (użytkownik musi jeszcze wiedzieć, że wstawił mu się "protector", przecież przy instalacji nic kompletnie o nim nie było), to deinstalacja oczywiście nie odwraca wszystkich zmian i nie usuwa wszystkich komponentów. Użytkownik musi się posiłkować specjalizowanym AdwCleaner, a i to może być nie wystarczające. Jeśli ktoś będzie próbował podważyć co mówię, niech łaskawie przejrzy tutejsze forum z tematami Delta, ile czynności muszę wykonać, by dobrze wszystko zlikwidować. Ponadto, ćwiczyłam usuwanie skutków Asystenta osobiście.

Autor edytował komentarz.
Docent REDAKCJA  15 #8 06.09.2013 11:52

@wwwziom (niezalogowany): Jest spora różnica pomiędzy spyware albo innym złośliwym oprogramowaniem a "potencjalnie niepożądaną aplikacją". Jest to oferta sponsorowana, jak sama nazwa wskazuje, więc o charakterze reklamowym. Nie trzeba się na nią jednak zgadzać, jak już pisałem. Zwracam też uwagę, że większość detekcji AV to detekcje heurystyczne. My wszystkie oferty sprawdzamy wnikliwie i nie dopuszczamy aplikacji, które są szkodliwe dla użytkowników lub których nie da się w łatwy sposób odinstalować.

Autor edytował komentarz.
  #7 05.09.2013 23:26

@Docent: Delta płaci od kazdej instalacji ich toolbara ? ta cała delta jest wykrywana przez eset antivirus jako potencjalnie niepozadana aplikacja:) nie rozumiem jak taki szanowany serwis moze zamieszczac produkt ktory jest wykrywany i blokowany przez kilka antywirusow .. przepraszam rozumiem za kazda instalacje pare groszy, troche sie uzbiera dziennie. mam nadzieje ze nie usuniesz tego posta :D

Docent REDAKCJA  15 #6 05.09.2013 12:14

@anonim (niezalogowany): Zapewniam że wszelkie oferty sponsorowane, które mogą pojawiać się w naszym asystencie pobierania można pominąć - w przypadku paska Delta wystarczy odznaczyć (wyczyścić) wszystkie pola wyboru. Poza tym samo korzystanie z asystenta jest opcjonalne, można korzystać z linków bezpośrednich (przycisk nad gwiazdkami z oceną programu) lub zalogować się w portalu i w ten sposób asystent zostaje całkowicie wyłączony.

  #5 04.09.2013 11:33

Dobreprogramy coraz bardziej schodzą na psy. Niemal do każdego programu dołączają jakiś "dodatek". Tłumaczą, że są to "dodatkowe komponenty proponowane podczas instalacji, które można łatwo pominąć". Niestety te "komponenty" i tak się instalują. Ten portal staje się powoli portalem szpiegowskim i powinien się nazywać "Szpiegoprogramy". Mam nadzieję, że moderatorzy nie usuną tego posta i moje zdanie będą mogli poznać inni internauci.

Komentarze do poprzednich wersji

  #4 22.05.2013 13:43

Do redakcji: Od tego samego producenta dostepny jest bardzo fajny program o nazwie SUMo, który sprawdza czy mamy aktualne wersje programów, sterowników itp.

Łukash   12 #3 15.04.2013 12:31

Program na razie w fazie BETA - zawiesza się często i gęsto , ale zdaję się że coś z tego będzie, choć automatu nie polecam.
psss na stronie producenta jest wersja portable.

Autor edytował komentarz.
qbap   8 #2 15.04.2013 12:09

Program nie wrzuca szkodliwego oprogramowania, a ewentualne dodatkowe komponenty proponowane podczas instalacji można łatwo pominąć.