reklama

KDE 4 Beta 3

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się trzecia wersja beta środowiska graficznego KDE 4, równolegle z nią opublikowano czwartą Alphę pakietu biurowego KOffice. Projekt KDE4 jest już w fazie dopracowywania i poprawiania kodu.

Baza, czyli biblioteki KDE4 są już większości zamrożone, programiści skupili się teraz na dopracowywaniu ich działania i poprawianiu błędów, ale pojawiło się sporo widocznych dla użytkownika zmian w interfejsie. Jedną z najszybciej zauważanych nowości w KDE4 jest Plasma, odpowiedzialna za wygląd i działanie pulpitu i paneli użytkownika. W trzeciej becie Plasma jest już całkiem dopracowana, pojawiło się nowe menu programów oparte na pomyśle twórców OpenSUSE.

Coraz więcej wchodzących w skład środowiska aplikacji posiada już swoje wersje dla KDE4. Do tego grona dołączył ostatnio KAlarm, przy okazji uzyskując sporo nowych funkcji. Sporo zmian pojawiło się też w programach edukacyjnych, między innymi w KVoctrain, Marble i Step. Prawdopodobnie do czasu premiery stabilnego KDE dokończona zostanie nowa wersja komunikatora Kopete.

KOffice 2.0 Alpha 4 zawiera lepsze wsparcie dla formatu OpenDocument, narzędzie do planowania projektów KPlato jest już całkiem dopracowane i użyteczne, KSpread dorobił się nowych funkcji z formatu OpenDocument 1.2, a KWord i Krita działają pod Windows.

Więcej informacji w oficjalnych ogłoszeniach KDE4 Beta 3 i KOffice 2.0 Alpha 4.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało