r   e   k   l   a   m   a
reklama

KDE 4.0.5

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie ukazała się kolejna aktualizacja środowiska graficznego K Desktop Environment (KDE) z gałęzi 4.0.

Jako, że jest ona jedynie wersją konserwacyjną, wydaną w ramach comiesięcznego cyklu naprawczego, do czasu pojawienia się stabilnej wersji 4.1 nie znajdziemy w niej żadnych nowych funkcjonalności. Wyeliminowano między innymi błędy związane ze stuprocentowym wykorzystaniem zasobów procesora w menadżerze plików Dolphin, rebootowaniem obecnego stanu gry w przypadku wywołania jej nowego procesu oraz funkcją kadrowania w menadżerze plików KWin. Dodano też obsługę nowych układów klawiatury w aplikacji do nauki bezwzrokowego pisania na klawiaturze (KTouch), a także pojawiły się drobne łatki do przeglądarki dokumentów Okular, odtwarzacza muzyki JuK, komunikatora internetowego Kopete i innych aplikacji wchodzących w skład środowiska.

Pakiety instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji wkrótce powinny być dostępne w odpowiednich repozytoriach. Szczegółowy opis zmian znaleźć można na stronie twórców.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów