reklama

KDE 4.2 Beta 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano drugą betę środowiska graficznego KDE 4.2. Wersja stabilna ma ujrzeć światło dzienne na początku przyszłego roku.

Najważniejsze zmiany w nowej wersji opisaliśmy już przy okazji pojawienia się pierwszej bety, warto jednak wspomnieć, że wraz z tą wersją nastąpiło zamrożenie funkcjonalności. Od teraz zmiany obejmowały będą przede wszystkim usuwanie błędów i poprawianie stabilności. Dodano między innymi możliwość podglądu plików bezpośrednio na pasku narzędzi. Poprawiono szybkość działania Konquerora poprzez dołączenie modułu wczytywania z wyprzedzeniem danych domen. Wprowadzono zintegrowane narzędzie do zarządzania energią, z kolei menedżer archiwów oferuje nowy graficzny interfejs użytkownika, wsparcie dla archiwów chronionych hasłem i jest dostępny teraz także z poziomu menu kontekstowego.

Więcej informacji o nowym wydaniu na stronach twórców. Przypominamy, że jest to wciąż wersja niestabilna, mogąca czasem sprawiać problemy, ale z pewnością warto zwrócić na nią uwagę.

Aktualizacja, 18.12.2008, 13:35

Oficjalne ogłoszenie dotyczące ukazania się drugiej bety środowiska mylnie znalazło się na stronach twórców stanowiąc kopię informacji o pierwszej becie. Testowa kompilacja w dalszym ciągu jest dostępna do pobrania z serwerów projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić