r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KDE 4.3 Beta

Strona główna Aktualności

Ukazała się pierwsza wersja beta środowiska graficznego KDE 4.3. Stabilna wersja ma ujrzeć światło dzienne pod koniec lipca tego roku.

Nowe KDE zawiera zintegrowanych wiele nowych technologii, takich jak PolicyKit oraz usługi geolokalizacji. Ustawienia modułu akcji są wywoływane przez zdarzenia sprzętowe, a sortowanie folderów w Menedżerze plików jest teraz pierwszą opcjonalną opcją. Dodano wsparcie dla formatu mobipocket w przeglądarce dokumentów i wyszukiwarce. Pojawił się nowy widok drzewa w trybie ustawień systemu, a funkcja IO Slave wyświetla usługi w Menedżerze plików.

Wiele zmian dotyczy także interfejsu Plasma i menedżera okien KWin. Dodano nowe Plasmoidy. Pojawiła się możliwość definiowania skrótów klawiszowych i nawigacji po folderach. Rozbudowano aplet Notatki, który umożliwia teraz edycję tekstu w znacznie szerszym zakresie. Wprowadzono możliwość dostosowywania ikon w oparciu o kategorie, a także nowe okno efektów animacji. Zaimplementowano bardziej kompletne API JavaScript. Dodano też wiele innych nowych funkcji, aplikacji, gier i poprawek.

Więcej informacji na temat nowego KDE 4.3 oraz szczegółową listę zmian można znaleźć na stronie twórców. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna, może działać nieprawidłowo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.