reklama

KDE 4.6 RC2 wydany, finalna wersja 26 stycznia

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępne drugie wydanie Release Candidate środowiska graficznego K Desktop Environment (KDE).

Jak wynika z komunikatu opublikowanego na stronie projektu, udostępniona właśnie kompilacja RC2 będzie ostatnią przed wydaniem finalnej wersji KDE 4.6. W związku z powyższym drugie wydanie Release Candidate nie zawiera zbyt wielu nowości - twórcy skupili się na usuwaniu dostrzeżonych błędów i dopracowaniu integralności poszczególnych składników środowiska. W finalnej wersji KDE 4.6 nie zobaczymy więc między innymi najnowszej odsłony narzędzi KDE-PIM obejmującej klienta pracy grupowej Kontact oraz nową wersję KMail2. Programy te wraz z szeregiem innych aktualizacji trafią do kolejnej do KDE w wersji 4.6.1, która ukaże się na przełomie lutego i marca.

KDE 4.6 RC2 można pobrać bezpośrednio ze strony projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie. Finalna wersja KDE 4.6 zostanie wydana 26 stycznia.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama