reklama

KDE 4.7 RC już jest, stabilne 27 lipca

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Udostępniona została pierwsza wersja 4.7 RC (Release Candidate), czyli 4.6.90, KDE Software Compilation.

Już tylko miesiąc pozostał do planowanego na 27 lipca wydania KDE 4.7, czyli nowego środowiska Plasma dla desktopów i netbooków, oraz aplikacji i platformy KDE Frameworks. Deweloperzy są w trakcie poprawiania ostatnich błędów, szlifowania tłumaczeń i towarzyszącej wydaniu dokumentacji. Najbardziej widoczną zmianą w tej wersji oprogramowania jest wprowadzenie obsługi OpenGL ES 2.0 do menedżera okien KWin, co zaowocowało poprawą wydajności i lepszą przenośnością środowiska. Ponadto Dolphin — domyślny menedżer plików KDE — otrzymał nowy, bardziej elegancki interfejs i możliwość przeszukiwania plików i metadanych. Menedżer logowania w tej wersji współpracuje z bootloaderem GRUB 2, który jest domyślny w wielu dystrybucjach Linuksa. Twórcy dokonali również wielu drobnych zmian w aplikacjach wchodzących w skład KDE SC, na przykład w Marble — aplikacji edukacyjnej przypominającej Google Earth, edytorze Kate, terminalu Konsole, oraz w wyglądzie ikon i motywów.

Szczegółowe informacje dotyczące tego wydania i zaktualizowanych pakietów oraz instrukcje kompilacji znajdują się na stronie KDE 4.6.90. Kod źródłowy KDE 4.7 RC można pobrać ze strony pobierania. Według oficjalnych informacji binarne pakiety KDE dla dystrybucji Linuksa będą dostępne w ciągu najbliższych dni.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama