KDE 4.0 Beta 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się pierwsza Beta popularnego środowiska graficznego KDE 4.0. Stabilna wersja ma ujrzeć światło dzienne w październiku tego roku.

Po kilku miesiącach prac autorzy KDE 4.0 zdecydowali się oznaczyć kolejną wersję mianem Beta, co oznacza, że środowisko powinno teraz zachowywać się i działać znacznie lepiej niż jego poprzednie kompilacje. Tradycyjnie obraz LiveCD KDE 4.0 Beta 1 pracuje pod kontrolą systemu openSUSE. Na płycie CD znajdują się m. in. wszystkie moduły KDE 4, pakiet biurowy KOffice 2 i odtwarzacz plików muzycznych Amarok 2 z SVN.

Wersja 4 zawiera nowy wygląd dzięki interfejsowi Oxygen. Dodano do niej także nowy framework do tworzenia aplikacji wprowadzający dużą integrację sprzętową i multimedialną. Pojawiły się też nowe aplikacje takie jak menedżer plików Dolphin czy przeglądarka dokumentów Okular. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie projektu.

Najnowszą wersję obrazu LiveCD KDE 4.0 Beta 1 można pobrać z serwerów producenta. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy