reklama

KDE Four LiveCD już dostępny!

Strona główna Aktualności

O autorze

Po ukończeniu prac nad stabilną wersją środowiska graficznego KDE 4 przyszedł czas na udostępnienie społeczności wersji, którą można przetestować bez konieczności instalacji pakietów.

Przypominamy, że najbardziej widoczną nowością w KDE 4 jest Plasma, czyli zupełnie nowy interfejs użytkownika, zawierający pulpit i w pełni konfigurowalne panele. Środowisko zostało dodatkowo wyposażone w obsługę grafik SVG, dzięki czemu wygląda dużo efektowniej. Dodano do niej także nowy framework do tworzenia aplikacji wprowadzający dużą integrację sprzętową i multimedialną. Pojawiły się też nowe aplikacje takie jak menedżer plików Dolphin czy przeglądarka dokumentów Okular.

KDE Four Live ma za zadanie pokazać jak funkcjonuje stabilna wersja środowiska KDE bez konieczności instalacji go na dysku twardym. Na płycie CD znajdują się m. in. wszystkie moduły KDE 4 udostępnione przez autorów, pakiet biurowy KOffice 2 i odtwarzacz plików muzycznych Amarok 2.

Obraz ISO systemu KDE Four Live 1.0 dostępny jest do pobrania z serwerów projektu, na którym znajdują się również pakiety instalacyjne (RPM) dla systemu Mandriva.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama