KDevelop 4 Beta 1

Strona główna Aktualności

O autorze

KDevelop to darmowe zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) stworzone dla środowiska KDE. Ukazała się pierwsza beta wydania 4.0.

Początkowo KDevelop pozwalało na tworzenie aplikacji w kilku językach, od wersji 4.0 będzie obsługiwał przynajmniej cztery języki: C++, Javę, C# i Ruby. Obsługuje wiele instancji tego samego obszaru. Pozwala na pracę w wielu oknach, automatyczne przechodzenie do końca i sortowania wtyczek, interfejs posiada wsparcie dla grup i rodzajów błędów, pojawił się też Qt GUI Designer.

Możliwe będzie uruchamianie aplikacji jako inny użytkownik. Poprawiono integrację z systemami kontroli wersji Subversion i Git oraz narzędziem do automatycznej kompilacji CMake. Podczas pisania w C++ aplikacja automatycznie podkreśla błędy składniowe, powiadamia o braku dyrektywy preprocesora i dodaje ją, w momencie rozpoczęcia korzystania z jakiejś klasy, która znajduje się w zewnętrznym pliku i zwraca wskaźniki do innych klas zdefiniowanych wcześniej.

Szczegółowe informacje na temat pierwszej bety nowej wersji KDevelop można znaleźć na stronie twórców. Druga beta ma być dostępna także pod Windows.

© dobreprogramy