r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KOffice 1.6 Beta 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Niedawno ukazała się pierwsza beta pakietu biurowego KOffice 1.6. Prócz poprawienia sporej ilości błędów, w projekcie pojawiło się kilka usprawnień stworzonych przez uczestników Google Summer of Code.

Najszybciej rozwijającymi się komponentami pakietu są program do baz danych Kexi i edytor grafiki rastrowej Krita. Kexi posiada teraz eksperymentalne wsparcie dla skryptów, możliwość modyfikowania układu tabel bez utraty danych i obsługuje złożone typy danych. Krita między innymi lepiej zarządza pamięcią i umożliwia import plików PDF. Uczestnicy Google Summer of Code wnieśli do projektu udział w postaci poprawienia funkcjonowania narzędzia krzywych beziera i lepszej obsługi formatu OpenDocument w narzędziu KFormula.

KOffice 1.6 Beta 1 jest dostępna tylko w postaci źródeł do samodzielnej kompilacji. Dla zainteresowanych - kompletna lista zmian w stosunku do ostatniej stabilnej wersji 1.5.2. Wersja stabilna serii 1.6 ma ukazać się na początku października.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.