KSI ZUS najlepszy w Europie...

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydaje się to nieprawdopodobne ale wdrożenie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS - powszechnie uznane za całkowitą "klapę" - zostało docenione poza granicami naszego kraju.

Krajowa krytyka nie przeszkodziła firmie Prokom w otrzymaniu nagrody w konkursie eEurope Awards for eGovernment - 2005 (w jednej z czterech kategorii) za stworzenie właściwego otoczenia dla sukcesu projektu wykonywanego w administracji publicznej. Organizatorem najbardziej prestiżowego w Europie konkursu e-gov jest Europejski Instytut Administracji Publicznej, pracujący pod auspicjami Komisji Europejskiej. Nagrodę wręczyła Viviane Reding, Komisarz UE ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów.

Nasuwa się pytanie czy my Polacy jesteśmy malkontentami czy też Europejski Instytut Administracji Publicznej nie dostrzegł wad i usterek jakie pojawiały się w związku z wdrożeniem. Być może po prostu lepszych rozwiązań w Europie nie stworzono. W każdym razie KSI ZUS został uznany za jeden z najbardziej innowacyjnych systemów w obszarze zarządzania instytucjami rządowymi w skali całego kontynentu. Prawdopodobnie należy się z tego cieszyć...

Tymczasem, jak przypomina dzisiaj Gazeta.pl, za nieprawidłowości przy komputeryzacji ZUS prokuratura złożyła do sądu akty oskarżenia przeciwko Stanisławowi Alotowi, byłemu prezesowi ZUS, i Ewie Lewickiej, byłej pełnomocnik rządu ds. reformy zabezpieczenia społecznego. Sprawy są w toku.

© dobreprogramy
s