Kadu 0.6.0 RC3

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się kolejna, po RC2 wersja kandydująca popularnego komunikatora internetowego Kadu z gałęzi 0.6.0.

Team Kadu zadbał o to by wersja 0.6.0 oferowała użytkownikom znacznie ciekawsze zmiany niż poprzednia edycja. Z najistotniejszych zmian należy wymienić aktualizację libgadu (bez błędów bezpieczeństwa), dodanie menadżera kluczy PGP dla szyfrowanych rozmów, wprowadzenie obsługi przesyłania plików z najnowszymi wersjami GaduGadu 7.6 i 7.7 oraz polepszanie algorytmu łączenia się z serwerem GG. Poza tym nowe Kadu przyniesie ze sobą kilka zmian kosmetycznych w postaci nowego okna przesyłania plików (jest teraz zbliżone do tego z Firefoksa), zmienionego okna konfiguracji, prostszego kreatora konfiguracji (3 karty zamiast 12), ładniejszej historii rozmów i krótszego menu na liście kontaktów, który gwarantuje teraz szybszy dostęp do najczęściej używanych funkcji.

W stosunku do poprzedniej wersji kandydującej zostało usuniętych jedynie kilka segfaultów z DCC oraz Voice, dzięki czemu znów jest możliwe prowadzenie rozmów głosowych. Dodano także moduł water_notify powiadamiający o zdarzeniach za pomocą efektu water z Compiza. Przy okazji wydania tej wersji do projektu dołączył również nowy developer - Piotr "White Eagle" Galiszewski.

Wersja RC3 jest dostępna do pobrania ze strony projektu, gdzie znaleźć można pakiety pod takie dystrybucje jak Debian, Fedora, Gentoo, KateOS, Mandriva, openSUSE, PLD, Slackware, Ubuntu i MacOS X, a także źródła do kompilacji.

© dobreprogramy