Kadu 0.6.0 nadchodzi

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się pierwsza wersja rozwojowa popularnego komunikatora linuksowego Kadu 0.6.0-alpha1. Autorzy przed instalacją programu zalecają zrobienie kopii zapasowej konfiguracji (na przykład przez skopiowanie katalogu ~/.kadu do dowolnego miejsca).

Kadu Team zadbał o to by wersja 0.6.0 oferowała użytkownikom znacznie ciekawsze zmiany niż poprzednia edycja. Z najistotniejszych zmian należy wymienić aktualizację libgadu (bez błędów bezpieczeństwa), dodanie menadżer kluczy PGP dla szyfrowanych rozmów, wprowadzenie obsługi przesyłania plików z najnowszymi wersjami GaduGadu 7.6 i 7.7 oraz polepszanie algorytmu łączenia się z serwerem GG. Poza tym nowe Kadu przyniesie ze sobą kilka zmian kosmetycznych w postaci nowego okna przesyłania plików (jest teraz bardziej Firefoksowate), zmienionego okna konfiguracji, prostszego kreatora konfiguracji (3 karty zamiast 12), ładniejszej historii rozmów i krótszemu menu na liście kontaktów, który gwarantuje teraz szybszy dostęp do najczęściej używanych funkcji.

Kadu Team czeka teraz na raporty błędów i będzie się skupiać na ich naprawianiu, nie będzie nowych funkcji aż do zakończenia prac nad 0.6.0. Pełna lista zmian względem wersji 0.5.0 oraz dodatkowe informacje na temat tej wersji znajdują się w tym poście na forum Kadu. Przewiduje się wydanie dwóch wersji alpha, po których zostaną wydane dwie wersje beta i następnie kilka wydań RC, po których zostanie stworzona wersja stabilna.

© dobreprogramy