r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kaer Morhen w Warszawie? — Michał Kiciński kupuje Fort Traugutta

Strona główna Aktualności

Żartem można by powiedzieć, że Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projekt i prezes firmy, wyraźnie pozazdrościł Andrzejowi Sapkowskiemu książkowej twierdzy wiedźminów Kaer Morhen, zakupił bowiem Fort Traugutta przy ulicy Międzyparkowej w Warszawie. Agencja Mienia Wojskowego trzykrotnie w ostatnim czasie próbowała sprzedać obiekt. Ostatecznie został on zlicytowany za ponad 3 miliony złotych, z uwagi niemniej na zabytkowy charakter nieruchomości Kiciński zapłaci za działkę o powierzchni ponad 2300 metrów kwadratowych połowę tej kwoty.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, Fort Traugutta w przeciągu 30 dni przejdzie na własność Michała. Mówi się o powołaniu spółki utworzonej wyłącznie do zarządzania nieruchomością, ale na konkretne plany zmian jeszcze za wcześnie — sporo do powiedzenia będą mieli tutaj konserwatorzy zabytków oraz władze stolicy. Na pewno, będąc związany od pokoleń z Warszawą, dołożę wszelkich starań aby obiekt był zagospodarowany, z uwzględnieniem jego kontekstu historycznego — zapewnia Kiciński. Ciekawe czy Fort pojawi się w nowym Wiedźminie

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.