r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kafelki to jednak nie był pomysł Microsoftu?

Strona główna Aktualności

Jedna z flagowych nowości w najświeższych systemach Microsoftu — Live Tiles — wyciągnęły z ukrycia firmę, która posiada już patent na bardzo podobny wynalazek. Właścicielem patentu na system i metodę jednoczesnego prezentowania danych z wielu źródeł jest SurfCast, firma z Portland. Wniosek został złożony w 2000 roku, urząd patentowy rozpatrzył go pozytywnie w roku 2004.

Live Tiles Microsoftu rzekomo naruszają część patentu mówiącą o sposobie prezentacji informacji z wielu niezależnych źródeł na jednym ekranie. SurfCast ułożył strumienie danych w siatce kafelków, z których każdy odświeża się niezależnie od pozostałych, co widać na rysunku po lewej. Urząd patentowy podał nawet wynalazek firmy SurfCast jako podstawę do odrzucenia (nieostatecznego) wniosku Microsoftu w roku 2009 (patent w końcu przyznano dwa lata później). Nic więc dziwnego, że mało znana firma z Portland udała się do sądu.

SurfCast twierdzi, że jego własność intelektualną naruszają Windows 8, Windows RT, Surface oraz wszystkie wersje Windows Phone. Firma z Portland domaga się przed sądem federalnym w stanie Maine rekompensaty finansowej za poniesione straty. Kafelki SurfCast wymyślił rzekomo w 1990 roku, kiedy Microsoft dopiero zastanawiał się nad okienkami. Ta firma niczego nie produkuje ani nie sprzedaje i wygląda, jakby istniała tylko po to, aby trzymać w garści 4 patenty i w pewnym momencie przynieść inwestorom milionowe zyski.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.