Kalendarz Google już po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Usługa internetowego terminarza Google Calendar jest od dzisiaj dostępna w polskiej wersji językowej.

Polonizacja interfejsu połączona została z aktywacją damowych powiadomień SMS o zbliżających się terminach. Do tej pory ta forma powiadomień była dostępna tylko dla osób mieszkających w USA i Kanadzie, a nam pozostawało otrzymywanie informacji e-mailem. Jak sprawdziliśmy, powiadomienia działają we wszystkich trzech polskich sieciach komórkowych.

Prócz polskiego, Kalendarz Google jest obecnie dostępny w następujących językach: angielski, chiński (tradycyjny), chiński (uproszczony), duński, fiński, francuski, hiszpański, holenderski, japoński, koreański, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, szwedzki i włoski.

Aktualizacja: W treści SMSów wysyłanych przez Google widnieje następująca informacja: "Za każde przypomnienie naliczane są standardowe opłaty." Wynika to z tego faktu, że powiadomienia dostępne są w wielu krajach, część operatorów może faktycznie pobierać opłaty za odbieranie wiadomości tekstowych. Z naszych informacji wynika, że polscy operatorzy traktują SMSy wysłane przez Google tak samo jak wysyłane przez normalnych użytkowników i nie pobierają za nie opłat.

© dobreprogramy
s