Kalendarz XP 29.85

Strona główna Windows Akcesoria Kalendarze
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darmowy program oferujący wiele przydatnych funkcji. Nazwa mylnie sugeruje, że mamy do czynienia tylko z kalendarzem, choć tą funkcję wypełnia on znakomicie. Pokazuje bieżący dzień na kalendarzu, obrazek przedstawiający aktualną porę dnia, godzina, znak zodiaku, aktualne imieniny oraz sentencję dnia.

Dodatkowe funkcje to wyświetlanie informacji na temat aktualnej zajętości pamięci RAM, pamięci wirtualnej (swap), miejsca na dyskach twardych, użycia procesora oraz bieżącego transferu sieciowego. Ponad program umożliwia zapis i odczyt pozycji ikon pulpitu, ustawienie alarmu, przypominanie o urodzinach i imieninach, zmianę tapet pulpitu, zarządzanie playlistami m3u, sprawdzanie poczty, odczyt wiadomości i pogody oraz wiele innych...

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Niemalże i wyłącznie zalety; To nie program to KOMBAJN
Jednej reklamy przy uruchomieniu nie uznaję za wadę (jako cena za program), gorzej z kompatybilnością z nowszymi OS.
ocena użytkownika
08.10.2017 14:02 • Recenzja do wersji 29.85

Program rewelacyjny w zastosowaniach a przede wszystkim intuicyjny. Próżno szukać alternatywy która była by tak uniwersalna a jednocześnie niezasobożerna. Jak dla mnie program z kategorii "Must Have". W wielkim skrócie zastosowań (Choć pamiętajmy że program ma już ponad 10 lat, więc warto zrewidować co wnosił choćby do Windows XP):

+ W standardzie Kalendarz z dodawaniem rocznic, alarmów, przypomnień;
+ Planowanie Hibernacji, Uśpienia, Zamknięcia systemu'
+ Prowadzenie statystyk uruchomienia komputera w roku, miesiącu, w ciągu dnia;
+ Statystyki sieciowe (graficzny wykres), co pokazuje czy w pełni wykorzystujemy prędkość;
+ Wykresy statusów zajętości RAM, SWAP, Procesora;
+ Zmieniarka do tapet;
+ Wirtualne napędy CD;
+ Menedżer M3u, playlist z Winampa, ogólnie odtwarzacz muzyki;
+ Powiązane z powyższym ale zasługuje na odrębny opis... Nagrywarka muzyki internetowych streamingów stacji radiowych w dowolnej jakości;
+ Sprawdzanie poczty E-mail;
+ Odsłuchiwanie internetowych stacji radiowych, i zarządzanie ulubionymi;
+ Ping - Nim przegrzebaliśmy się przez zasoby sieci lokalnej w celu dobicia się do udostępnionego zasobu musieliśmy wiedzieć dokładnie jaki adres IP ma przydzielony PC do którego chcieliśmy się połączyć, Kalendarz XP potrafi skanować sieć lokalną w zadanym przedziale i wyświetlać zasoby;.

Reasumując... program jak na tamte czasy był rewelacyjny, jego przydatność oczywiście się nie zmniejszyła, po prostu gorzej już z kompatybilnością niektórych modułów. Program świetnie sobie radził z procesorami jednordzeniowymi, i pamięcią RAM do 4GB (To graficznie) i w takiej konfiguracji poprawnie wyświetlał te parametry. Niestety nierozwijany już raczej program, nie radzi sobie z nowszymi sprzętami. Jednakże odtwarzacz muzyki, radia internetowego i nagrywania, status sieciowy, wyłączenia komputera i myślę że wiele z powyższych nadal działa i zasługuje na uwagę, tym bardziej że wszystko jest w jednym miejscu.

Dobry program podręczny, aby sprawdzić datę, pogodę itp., przejrzysty interfejs
Reklamy
14.03.2012 20:05 • Recenzja do wersji 29.85

Program Kalendarz XP jest dobrym programem, którego zalety mógłby wykorzystać każdy. Aplikację tę poznałem i od razu się w niej zakochałem. Jego zaletą jest połączenie funkcji kilku(nastu) aplikacji w jednej - telewizja internetowa, kalendarz, prognoza pogody. Zaletą jest także małe wykorzystywanie RAMu, a więc może być wykorzystywana także na słabszych komputerach. Polecam tę aplikację głównie za jej przejrzystość, oraz mnogość funkcji.