reklama

Kalkulator Elementów Drewnianych 2.3

Strona główna Windows Firma Programy branżowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kalkulator Elementów Drewnianych służy do obliczania drewnianych elementów budowlanych o przekrojach pojedynczych lub złożonych z drewna litego lub klejonego warstwowo wg normy projektowania konstrukcji drewnianych PN-B-03150:2000 z uwzględnieniem zmian Az1, Az2 i Az3 do tej normy.

Program spełnia dwie funkcje projektowe: stanowi kalkulator konstrukcji drewnianych w zakresie przypadków wymiarowania podanych w normie drewnianej (pozwala na wykonanie obliczeń dla jedenastu przypadków wymiarowania) oraz umożliwia projektowanie elementów konstrukcji dachowych: łat, krokwi, krokwi narożnych/koszowych, płatwi oraz belek i słupów, a także wyznacza nośności obliczeniowe łączników trzpieniowych.

Kalkulator Elementów Drewnianych umożliwia zawarcie w jednym pliku dotyczącym danego obiektu (w jednym zadaniu projektowym) obliczeń wielu różnych elementów konstrukcyjnych.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
shamanx   3 #3 03.12.2013 13:34

@j-j (niezalogowany): mylisz się.. przy podejściu inżynierskim najważniejszy jest tok obliczeń. Sam sobie możesz sprawdzić czy program dobrze liczy. A jeśli masz tak małe zaufanie, że potrzebujesz sam analizować algorytmy to jedynym wyjście dla Ciebie jest napisanie własnego programu. Zresztą przy przekrojach drewnianych nie ma żadnej magii.. jest odpowiednia norma po zapoznaniu się z którą każdy poradzi sobie z obliczeniami. Program to kwestia wygody i estetyki. 4-5 lat temu korzystałem z kilku programów Specbudu i nie miałem najmniejszych problemów z przejrzystością obliczeń, pomimo tego, że nie jestem inż. budownictwa.

  #2 11.01.2013 22:26

Program z pewnością nie podchodzi do projektowanych elementów w sposób inżynierskich, wprowadzasz dane i "ni z gruchy ni z pietruchy" masz wynik, może dobry a może zły, bo brak wglądu do algorytmu obliczeń co przy podejściu inżynierskim jest najważniejsze. Podgląd toku obliczeń jest, ale niestety mało przejżysty.

  #1 06.01.2010 13:37

Ten program, tak jak inne prezentowane tu Kalkulatory z Specbudu też jest ciekawy.
Jak już wcześniej pisałem jego główną zaletą, wg mnie, jest to że podaje wszystko w sposób porządny inżynierski.

reklama