Kalkulator Elementów Murowych 1.2

Strona główna Windows Firma Programy branżowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Program przeznaczony jest do obliczeń konstrukcji murowych niezbrojonych według nowej normy PN-B-03002:2007.

Aplikacja stanowi kalkulator konstrukcji murowych niezbrojonych w zakresie podstawowych zagadnień projektowych podanych w tej normie. Możliwy jest wybór jednej z sześciu opcji obliczeń: Ściana obciążona głównie pionowo - model przegubowy, Ściana obciążona głównie pionowo - model ciągły, Ściana obciążona siłą skupioną, Ściana obciążona głównie poziomo, Ściana piwnic i Słup. W jednym pliku (zadaniu) możliwe jest obliczanie wielu ścian danego budynku. W każdej z opcji obliczeniowych sprawdzane są warunki stanów granicznych nośności dla muru o podanej charakterystyce materiałowo-konstrukcyjnej i o zadanym obciążeniu.

W bloku wyników pokazany jest rysunek modelu obliczeniowego ściany z jej obciążeniami, a poniżej podane są warunki nośności sprawdzane w charakterystycznych obszarach obliczanego elementu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 11.01.2013 22:36

Kalkulator jest ok, jednak użytkownicy (i autorzy programy) nie wiedzą że program posiada błąd i nieprawidłowo wymiaruje elementy murowe z autoklawizowanego betonu komórkowego, takie małe niedopatrzenie ze strony producenta. Minusem jest brak elementów zbrojonych do wymiarowania.

  #5 17.04.2011 22:07

darmowy kalkulator konstrukcji murowych wg modelu ciągłego na str.: montostal.2ap.pl

  #4 17.04.2011 18:42

Znalazłem darmowy kalkulator do konstrukcji murowych - na razie tylko model ciągły. Podaję linka: montostal.2ap.pl. Prosty ale jak dla mnie wystarczający, i nawet dobrze liczy :)

gavron   6 #3 18.01.2011 20:06

Szkoda tylko, że za normy trzeba płacić.
Swoją drogą , jak to jest, że aby poznać obowiązujące prawo, trzeba płacić.

  #2 18.01.2011 14:41

A mnie się nie podoba jedynie, że kalkulatory bazują na starych normach a nie na EC, ale są przydatne.

Spectator   8 #1 18.01.2011 13:14

Podoba mi się, że dobreprogramy wprowadziły do swojego katalogu te kalkulatory :-)