Kampania Oprogramowanie dla Przedsiębiorstwa Otwartego

Strona główna Aktualności

O autorze

Novell rozpoczął kampanię informacyjną online mającą na celu promowanie idei "Oprogramowania dla Przedsiębiorstwa Otwartego" (Software for the Open Enterprise) oraz marki Novell jako jednego z głównych jej animatorów. W ramach realizowanej centralnie kampanii internetowej klienci zainteresowani stosowaniem w biznesie oprogramowania open source są kierowani do miniwitryny (jęz. ang.), która ma pomagać w doborze rozwiązań informatycznych do potrzeb firmy. Mają też możliwość bezpłatnego pobrania raportu firmy CMP Research nt. "The Open Entreprise: Mandate for success". Niestety jak na razie kampania jest prowadzona wyłącznie w języku angielskim.

Jak informuje Novell, "Przedsiębiorstwo Otwarte" to dziś jedna z głównych tendencji na rynku oprogramowania dla biznesu. Ideą przewodnią koncepcji Przedsiębiorstwa Otwartego jest transformacja wspomagających biznes systemów informatycznych w kierunku centralizacji zarządzania heterogenicznymi systemami, jakościowego zwiększenia interoperacyjności, obniżania kosztów zakupu i eksploatacji oraz elastyczności konfigurowania i rozbudowy. Proces ten, określany przez wielu obserwatorów jako kolejna faza rewolucji informatycznej, został zapoczątkowany dzięki oprogramowaniu open source i środowisku operacyjnemu Linux, budowanemu w oparciu o zasady zgodności ze standardami wymiany informacji, bazującymi na otwartych protokołach komunikacji oraz na otwartych formatach danych.

Novell przytacza też badania opublikowane w marcu 2005 r. przez miesięcznik "InfoWorld", które pokazują, że Linux jest dziś przez amerykańskich profesjonalistów IT kojarzony najsilniej z takim cechami jak niezawodność, bezpieczeństwo i wydajność, a także efektywność kosztowa, elastyczność rozwiązań i dostępność wsparcia technicznego. "InformationWeek" z lutego 2005 ocenia, że 44 proc. firm już wykorzystuje środowiska mieszane Windows/Linux i procent ten szybko wzrasta. Z kolei badania Forrester Research z 2004 r. pokazują, że 35 proc. firm amerykańskich stosuje już lub planuje w najbliższym czasie zastosować Linuksa do obsługi komputerów biurowych. IDC ogłosiło globalną eksplozję Linuksa przewidując wzrost wolumenu sprzedaży pakietów oprogramowania dla środowiska Linux w rocznym tempie rzędu 44 proc. do poziomu 35 mld USD w roku 2008.

© dobreprogramy
s