r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kampania Oprogramowanie dla Przedsiębiorstwa Otwartego

Strona główna Aktualności

Novell rozpoczął kampanię informacyjną online mającą na celu promowanie idei "Oprogramowania dla Przedsiębiorstwa Otwartego" (Software for the Open Enterprise) oraz marki Novell jako jednego z głównych jej animatorów. W ramach realizowanej centralnie kampanii internetowej klienci zainteresowani stosowaniem w biznesie oprogramowania open source są kierowani do miniwitryny (jęz. ang.), która ma pomagać w doborze rozwiązań informatycznych do potrzeb firmy. Mają też możliwość bezpłatnego pobrania raportu firmy CMP Research nt. "The Open Entreprise: Mandate for success". Niestety jak na razie kampania jest prowadzona wyłącznie w języku angielskim.

Jak informuje Novell, "Przedsiębiorstwo Otwarte" to dziś jedna z głównych tendencji na rynku oprogramowania dla biznesu. Ideą przewodnią koncepcji Przedsiębiorstwa Otwartego jest transformacja wspomagających biznes systemów informatycznych w kierunku centralizacji zarządzania heterogenicznymi systemami, jakościowego zwiększenia interoperacyjności, obniżania kosztów zakupu i eksploatacji oraz elastyczności konfigurowania i rozbudowy. Proces ten, określany przez wielu obserwatorów jako kolejna faza rewolucji informatycznej, został zapoczątkowany dzięki oprogramowaniu open source i środowisku operacyjnemu Linux, budowanemu w oparciu o zasady zgodności ze standardami wymiany informacji, bazującymi na otwartych protokołach komunikacji oraz na otwartych formatach danych.

Novell przytacza też badania opublikowane w marcu 2005 r. przez miesięcznik "InfoWorld", które pokazują, że Linux jest dziś przez amerykańskich profesjonalistów IT kojarzony najsilniej z takim cechami jak niezawodność, bezpieczeństwo i wydajność, a także efektywność kosztowa, elastyczność rozwiązań i dostępność wsparcia technicznego. "InformationWeek" z lutego 2005 ocenia, że 44 proc. firm już wykorzystuje środowiska mieszane Windows/Linux i procent ten szybko wzrasta. Z kolei badania Forrester Research z 2004 r. pokazują, że 35 proc. firm amerykańskich stosuje już lub planuje w najbliższym czasie zastosować Linuksa do obsługi komputerów biurowych. IDC ogłosiło globalną eksplozję Linuksa przewidując wzrost wolumenu sprzedaży pakietów oprogramowania dla środowiska Linux w rocznym tempie rzędu 44 proc. do poziomu 35 mld USD w roku 2008.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.