Kampania marketingowa Visty w sądzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Seattle Post-Intelligencer donosi o gorącej rozprawie w sądzie federalnym w Seattle, podczas której ujawniono wewnętrzną korespondencję Microsoftu zdradzającą, że zarząd firmy wiedział o nieścisłościach w kampanii Vista Capable - uruchomionej z powodu opóźnień we wprowadzaniu produktu na rynek, opóźnień skutkujących niedostępnością Visty podczas gorącego okresu świątecznych zakupów.

Pod koniec zeszłego roku kilku klientów, którzy nabyli sprzęt reklamowany jako Vista Capable - z Windows XP, ale zdolny obsłużyć Vistę i z dołączonym kuponem do uzyskania bezpłatnej aktualizacji po premierze systemu - złożyło w sądzie pozew oskarżający Microsoft o wprowadzenie w błąd. Promocja Vista Capable nie określała bowiem, którą z czterech wersji Visty - Home Basic, Home Premium, Business czy Ultimate - sprzęt faktycznie obsłuży, co w praktyce spowodowało że wielu klientów po dokonaniu aktualizacji do Visty zdało sobie sprawę z tego, że kupiło niewiele więcej, jak tylko bardzo drogi kalkulator. Obrotni prawnicy szybko znaleźli kolejnych niezadowolonych klientów i przekształcili sprawę w pozew zbiorowy.

Po ujawnionej, kompromitującej korespondencji szefów Microsoftu przyszedł czas na partnerów - jak informuje CRN, potwierdzają oni że kampania mogła wprowadzić klientów w błąd. Pierwotnie miała bowiem objąć tylko konfiguracje zestawów komputerowych z najwyższej półki, kiedy jednak Microsoft zorientował się jak mało sprzętu będzie w wyniku tych wymagań w stanie otrzymać naklejkę, zdecydowano o obniżeniu poprzeczki. CRN cytuje także wypowiedzi MVP, którzy potwierdzają że Microsoft od dawna zaniża minimalne wymagania sprzętowe przy opisach swoich systemów.

© dobreprogramy