Kanadyjska policja odpuszcza piratom

Strona główna Aktualności

O autorze

Kanadyjska Królewska Policja Konna (RCMP - Royal Canadian Mounted Police) poinformowała, że nie będzie ścigać osób ściągających z Internetu nielegalne treści wyłącznie na własny użytek. Ta dość zaskakująca decyzja tłumaczona jest nieskutecznością, a zarazem dużą czasochłonnością takich postępowań.

Oświadczenie policji pojawiło się przy okazji sprawy zamknięcia trackera technologii Torrent Demonoid, którego serwery znajdowały się na terytorium Kanady. Kanadyjska Federacja Przemysłu Muzycznego (CRIA) chciała wytoczyć dostawcy łącza internetowego proces. ISP zgodził się odłączyć serwis, a policja poinformowała, że nie zamierza ścigać użytkowników Demonoida.

Kanadyjska policja uważa, że nie ma środków do prowadzenia postępowań w sprawach o piractwo komputerowe i woli zająć się takimi sprawami, których skutki bezpośrednio uderzają w ich ofiary. Tymczasem, według statystyk opracowanych przez kanadyjski rząd, piractwo mogło nawet przyczynić się wzrostu sprzedaży legalnych płyt muzycznych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych