r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kanadyjskie władze inwestują w rozwój rynku gier, WB Games Montreal i Ubisoft dostają dofinansowanie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Gigant Warner Bros. wiedział, co robi, zakładając w Kanadzie studio deweloperskie. W imię rozwoju rynku pracy, z nastawieniem na produkcję gier, władze prowincji Quebec przyznały ekipie WB Games Montreal 1,5 miliona dolarów na szybszy rozwój zespołu. Przygotowująca obecnie Batman: Arkham Origins grupa ma się na przestrzeni 5 lat zwiększyć o 100 osób w ramach projektu wartego łącznie przeszło 63 miliony.

Warto przypomnieć, że studio zostało otwarte trzy lata temu. Zanim minie pół dekady stać ma ono już na równi z pozostałymi zespołami Warner Brothers, zatrudniając ponad 500 pracowników oraz stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Również Ubisoft dostrzegł kanadyjski potencjał. Firma w przeciągu 7 lat wpompuje 373 miliony w rozwój ekipy w Montrealu, z nastawieniem głównie na ulepszanie technologii motion capture. Za plany stworzenia 500 nowych miejsc pracy dostała też już blisko 10 milionów od władz. Do 2020 roku Ubi w Quebec będzie miało około 3500 osób.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem