Seksowne panie i programowanie? Poznajcie CodeBabes.com

W sieci istnieje wiele stron z tutorialami, poradnikami, szkoleniami dla programistów i specjalistów IT. Chyba każdy z Was słyszał o Pluralsight albo Microsoft Virtual Academy. Z biegiem czasu, niektóre szkolenia stają się nudne i męczące. Monotonny głos wykładowcy, słabe przykłady czy też problemy z jakością nagrania. Zastanawialiście się kiedyś jak maksymalnie skupić uwagę początkującego programisty? CodeBabes ma na to swój patent.

Na oficjalnym kanale YouTube możemy odnaleźć 32 tutoriale podzielone na trzy kategorie: virgin, Intermediate oraz advanced.

Mam nowe środowisko programistyczne. W chmurze

Z pewnością każdy z nas lubi pracować na wydajnym i mocnym sprzęcie komputerowym. W codziennej pracy towarzyszy mi Dell Latitude z procesorem i3 czwartej generacji, 8GB RAM oraz jeszcze pachnący dysk SSD. Dzięki dwóm monitorom 21 cali, stacji dokującej i nisko-profilowanej klawiaturze zewnętrznej - mam idealne środowisko do codziennej pracy jako Software Developer. Taka konfiguracja sprzętowa pozwala mi swobodnie pracować przy trzech instancjach Visual Studio 2012 Premium z Resharperem, Sql Server Management Studio oraz innymi, mniej zasobożernym programami.

Windows 8 i nazwisko cygan

Dzisiejszym hitem internetu okazał się screen instalacji Windowsa 8 wrzucony przez Panią Renatę Cygan na profil społecznościowy. Co w takim zdjęciu może być szczególnego? Otóż fakt, iż Windows nie pozwala Pani Renacie na założenie konta @live z powodu... użycia niedozwolonego wyrazu w nazwisku.

Poniższe zdjęcie w bardzo szybkim tempie zdobywa popularność w sieci stając się tematem memów i komentarzy. Wielu użytkowników namawia Panią Renatą do złożenia pozwu przeciwko korporacji z Redmond w sprawie dyskryminacji.

19-latek w korporacji, część 3/3

Prolog

Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem majsterkować. Rozkręcać, ulepszać, naprawiać, robić to samemu. Częste prace z tatą nauczyły mnie dokładności i perfekcyjności - nawet w najmniej istotnych rzeczach. Poligonem doświadczanym był mój BMX (dziś już ponad dwudziestopięcioletni). Pomimo wieku, na każdym robił wrażenie. Niebieska perła z płonącym lakierem, bezszelestnie jadąca po asfalcie. Z czasem mój zapał roznosił się na dziedziny elektroniki i komputerów. To właśnie dzięki tak małym elementom życia codziennego poczułem chęć ciągłego doskonalenia się.

19-latek w korporacji, część 2/3

Noc poprzedzająca pierwszy dzień stażu należała do tych szybkich i mało przyjemnych. Od zawsze przed większością ważnych wydarzeń w moim życiu wstawałem wcześniej, bojąc się, że zaśpię. Tym razem było podobnie, natarczywe słońce powoli rozjaśniało mój pokój, a alarm ustawiony na godzinę siódmą rano okazał się zupełnie nieprzydatny. Coś szybkiego do jedzenia, prysznic, ostatnie spojrzenie na schemat komunikacji miejskiej i mogłem ruszać ku wyzwaniu.

19-latek w korporacji, część 1/3

Kariera programistyczna dla wielu studentów jest uważana za jedną z trudniejszych. Znaczna większość moich znajomych z kierunku zdecydowanie woli kable i resztę hardware'owych rzeczy albo... robi kreski w Corelu. Mnie natomiast od zawsze pociągało programowanie. Chciałbym opowiedzieć Wam historię, która zmieniła moje życie dość mocno i pozwoliła mi zdecydowanie uwierzyć we własne umiejętności.

Zacznijmy może od początku - na imię mam Łukasz i studiuję informatykę na Politechnice Opolskiej. Nie jest to moja wymarzona uczelnia jednak ma swoją duszę i grono świetnych ludzi.