reklama

Kartą podarunkową zapłacisz na każdej platformie Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Microsoft wraz z premierą Windows 8.1 zamierza wypuścić na rynek karty podarunkowe. Będzie to uzupełnienie luki po rezygnacji z Microsoft Points, a zarazem rozszerzenie dostępnych sposobów płatności o kolejną metodę. Z przecieków wynika, że za pomocą karty podarunkowej będzie można zakupić gry i aplikacje oraz inne usługi (niewykluczone, że dotyczy to także opłat za mikrotransakcje w grach).

O kartach pierwszy raz mówiło się już w maju, wtedy jednak nie do końca było wiadomo, jak będą one działać. Dzięki przeciekowi wątpliwości rozwiewają się — karty podarunkowe będą obsługiwane przez sklepy Windows Store (do działania konieczne będzie posiadanie Windows 8.1), Windows Phone Store oraz Xbox Games Store. Co ciekawe, już od jakiegoś czasu w niektórych regionach sklepu Windows Phone pojawiła się opcja płacenia kartami podarunkowymi. Choć póki co jest ona zablokowana, w przyszłości pozwoli na zakup nie tylko aplikacji i gier, ale także muzyki.

Karty podarunkowe od giganta z Redmond to wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu rynku. Wiele osób nie może dokonać zakupów w sklepach związanych z usługami Microsoftu ze względu na brak akceptowalnej karty płatniczej lub z powodu ograniczeń nałożonych na region. Proste zakupy za pomocą zdrapek zapewne rozszerzą potencjalny krąg odbiorców usług. Karty podarunkowe będzie można nabyć w trzech wariantach cenowych: 10, 25 i 50 dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama