r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kartki z phishingiem

Strona główna Aktualności

O autorze

Polscy internauci dostają ostatnio e-maile z informacją, że czeka na nich kartka w serwisie Onet.pl Kartki. Jak się okazuje, jest to jeszcze jedna próba oszukania użytkowników za pomocą phishingu.

W e-mailu znajduje się link, który prowadzi do strony phiszerów. Co ciekawe adres podany w treści linka nie jest poprawny i już na tym etapie staje się podejrzany. Zaglądając do źródła wiadomości można przekonać się, że adres docelowy linka jest jeszcze inny i także nie prowadzi do serwera Onetu. Po otwarciu linku pojawia się strona łudząco podobna do serwisu Onet.pl Kartki i informująca, że Flash został wyłączony w przeglądarce i dlatego należy go zainstalować. Poniżej phiszerzy umieścili link do pliku, który jak się nietrudno domyślić jest wirusem. Tutaj widać kolejne potknięcie, bowiem wspomniany tekst jest nielogiczny. W przypadku wyłączenia plugina po prostu się go włącza z powrotem zamiast instalować ponownie. Poza tym instalacja Flasha nie zawsze odbywa się przez instalator w postaci pliku .exe. Phishingowa strona nie rozróżnia przeglądarki i zawsze podaje link do tego samego pliku, dużo mniejszego niż wersja instalacyjna Flasha.

Podobnie jak w przypadku niedawnej próby wyłudzenia danych klientów Inteligo przypominamy o konieczności zachowania ostrożności i sprawdzania linków otrzymanych e-mailem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.