Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 6.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Po bardzo długim okresie testów pojawiły się finalne wersje aplikacji Kaspersky Anti-Virus i Internet Security 2006, które są uważane za jedne z najlepszych programów w swojej klasie.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 to program antywirusowy kierowany do użytkowników domowych i małych firm. Program pozwala na skuteczną ochronę pamięci operacyjnej, dysków twardych i innych nośników (wraz z ich sektorami startowymi), plików (również skompresowanych) oraz poczty elektronicznej, przed różnego rodzaju wirusami (polimorficznymi i samoczynnie szyfrującymi się, skryptowymi, makrowirusami, a dzięki analizie heurystycznej częściowo także przed jeszcze nieznanymi). Zastosowany w programie moduł MailChecker, który działa jako filtr umożliwia współpracę ze wszystkimi najpopularniejszymi klientami poczty elektronicznej pracującymi w oparciu o SMTP i POP3. Wyposażony jest też w moduł pozwalający na wykrywanie i blokowanie ataków sieciowych.

Kaspersky Internet Security 6.0 zapewnia zintegrowaną ochronę komputerów PC przed wszelkimi rodzajami zagrożeń, włącznie z wirusami i innymi szkodliwymi programami takimi jak spyware i trojany. Aplikacja chroni także przed oszustwami internetowymi i spamem. Kaspersky Internet Security 6.0 wyposażony jest w osobistą zaporę ogniową, która kontroluje dane przepływające między komputerem użytkownika a Internetem. Użytkownicy laptopów mogą definiować odrębne tryby pracy zapory ogniowej dla różnych sieci - Internet, sieć lokalna oraz sieć zaufana. Program pozwala także na pracę w "trybie ukrycia", w którym komputer użytkownika będzie całkowicie niewidoczny w sieci. Pakiet pozwala również na ochronę przed dialerami, blokowanie wyskakujących okienek i bannerów reklamowych.

Jak deklaruje producent, w nowych wersjach produktów zwiększona została przede wszystkim prędkość skanowania oraz pobierania uaktualnień sygnatur zagrożeń, niż miało to w poprzednich edycjach oprogramowania Kaspersky Lab. Aplikacje wykorzystują minimalną ilość zasobów systemowych. Jeżeli użytkownik uruchomi aplikacje wymagające dużej ilości zasobów, Kaspersky Anti-Virus 6.0 wstrzymuje swoje działanie i zwalnia zasoby dla innych programów. Innymi zmianami jest ograniczenie różnego rodzaju odmian produktu (Home, Personal, Personal Pro, Personal Security Suite) do dwóch łatwo rozróżnialnych produktów - wspomnianego programu antywirusowego Kaspersky Anti-Virus i pakietu zabezpieczającego Kaspersky Internet Security. Jest to z pewnością bardzo celne posunięcie, ponieważ wcześniejsza różnorodność różnych odmian sprawiała bardzo dużo kłopotów klientom przy wyborze odpowiedniego dla nich rozwiązania.

W chwili obecnej programy Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 6.0.0.299 są dostępne w angielskiej wersji językowej. Producent nie poinformował jeszcze o terminach dostępności polskojęzycznych wersji, ani ich cenach.

Wersję testową Kaspersky Anti-Virus 6.0 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe

Wersję testową Kaspersky Internet Security 6.0 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające

© dobreprogramy
s