reklama

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 8.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Kaspersky Lab udostępniła stabilne wersje programów Kaspersky Anti-Virus 8.0 i Kaspersky Internet Security 8.0

Jak widać już na pierwszy rzut oka, w nowej generacji produktów przebudowano całkowicie interfejs graficzny, niczym nie przypominający rozwiązań z serii 7.0. Podczas długiego, trwającego blisko osiem miesięcy, okresu testowego, programiści starali się ciągle udoskonalać silnik aplikacji, skuteczność wykrywania zagrożeń, czy też szybkość skanowania. W najnowszym KAV dodano moduł skanowania wybranych aplikacji i systemu pod kątem usterek. Pojawiła się opcja wyłączenia linków prowadzących do witryn zawierających złośliwe oprogramowanie oraz możliwość przywrócenia prawidłowych ustawień systemowych po usunięciu infekcji, a także funkcja globalnego monitorowania zagrożeń.

W KIS znajdziemy wszystkie nowości oferowane przez KAV, przy czym poprawiono dodatkowo bezpieczeństwo wprowadzanych danych w postaci loginów i haseł, za pomocą wirtualnych klawiatur oraz połączeń Wi-Fi i VPN. Ograniczono dostęp do zasobów użytkowników dla nieznanych aplikacji, a także dodano funkcję oceny ich bezpieczeństwa. Prócz tego, pojawił się moduł zapobiegający przed kradzieżą danych w przypadku witryn używających protokołu HTTPS i SSL.

W chwili obecnej programy Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 8.0 są dostępne w angielskiej wersji językowej. Producent nie poinformował jeszcze o terminach dostępności polskojęzycznych wersji, ani ich cenach, aczkolwiek koszt anglojęzycznych wersji wynosi kolejno 39.95 i 59.95 dolarów amerykańskich, co, przy obecnym kursie dolara, w przeliczeniu na złotówki, wynosi około 80 i 120 zł (zakupu jednostanowiskowych licencji na okres jednego roku).

Wersję testową Kaspersky Anti-Virus 8.0 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe

Wersję testową Kaspersky Internet Security 8.0 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić