Kaspersky Free dostępny: darmowy antywirus metodą na Amerykanów?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Na rynku pojawił się właśnie Kaspersky Free, darmowa wersja cenionego programu antywirusowego spod skrzydeł Kaspersky Lab. To oczywiście okrojona względem pełnej wersji edycja, jednak z pewnością wiele osób zechce ją zainstalować na swoich komputerach i wykorzystywać na co dzień. A to może być coś, czego firmie potrzeba, po tym jak jej aplikacjom postawiono zarzuty i zakazano ich używania w organizacjach rządowych w USA.

Sam antywirus oferuje prosty skaner plików, stron internetowych oraz maili, zaś w interfejsie nie znajdziemy reklam. Generalnie, jak na produkt darmowy, możliwości można uznać za dobre. Cieszy także estetyka interfejsu. Decyzję o wyborze można więc sprowadzić do mechanizmów wykrywania zagrożeń, w tym przypadku na szali stawiając dobrą opinię, która roztacza się wokół płatnych produktów zabezpieczających Kaspersky'ego.

Udostępnienie użytkownikom darmowej wersji antywirusa ma się przyczynić nie tylko do ogólnej promocji firmy, ale także ulepszenia pozostałych produktów i w efekcie zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Darmowe antywirusy mają mieć w tym swój udział dzięki wspomaganiu uczenia maszynowego powiązanego ze wszystkimi usługami zabezpieczającymi w ofercie.

Do pobrania już teraz?

Docelowo program ma być dostępny na całym świecie i na przestrzeni najbliższych miesięcy trafiać do użytkowników kolejnych regionów. Zauważyliśmy jednak, iż jest to najprawdopodobniej jedynie teoria lub dopuszczono się pewnego błędu, w wyniku którego darmową wersję antywirusa Kaspersky'ego można w naszym kraju pobierać już teraz (planowo ma to być możliwe dopiero w październiku).

Po instalacji, aplikacja poprawnie wyświetla nazwę wersji, zaś zakładka z informacjami zawiera właściwe dla darmowego produktu dane. Informowani jesteśmy również o tym, że licencja wygaśnie za 365 dni – najprawdopodobniej będzie ją trzeba co roku darmowo odnawiać.

W związku z powyższym, Kaspersky Free już teraz jest dostępny do pobrania z naszej bazy aplikacji. Zaznaczamy jednak, że na tę chwilę nie można wykluczyć, iż udostępnienie programu jest pomyłką ze strony producenta i wkrótce możliwość pobierania zostanie wstrzymana do czasu zaplanowanej premiery w październiku. Tymczasem zachęcamy do instalacji i testów.

© dobreprogramy