r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kaspersky, Grisoft i F-Secure odpadły w testach jakości

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Kilku czołowych producentów oprogramowania antywirusowego nie przeszło pozytywnie testów jakościowych niezbędnych do uzyskania certyfikatu Virus Bullletin 100. Kaspersky AntiVirus, F-Secure AntiVirus oraz AVG firmy Grisoft znalazły się wśród 10 aplikacji, które odpadły w testach. W sumie zgłoszono 37 różnych programów antywirusowych.

Testy przeznaczone były dla oprogramowania współpracującego z Windows XP. Virus Bulletin 100 to certyfikat, który niezwykle trudno otrzymać - kontrole, jakim poddawane jest oprogramowanie antywirusowe są bardzo restrykcyjne. Wymagane jest, aby zgłaszane aplikacje rozpoznawały każdy złośliwy kod znany w Internecie oraz nie wykazały żadnych fałszywych alarmów.

Kaspersky i AVG wydały już stosowne uaktualnienia, ale na recertyfikację przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Wcześniej cała trójka zdobyła certyfikaty dla Windows XP w czerwcu 2006 roku, a w lutym 2007 potwierdziła je dla systemu Windows Vista.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.