Kaspersky Lab chroni 64-bitowe edycje Windows Server 2003

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji programu Kaspersky Anti-Virus 5.0 for Windows File Servers (5.0.72), służącego do ochrony antywirusowej serwerów plików działających pod kontrolą systemów Microsoft Windows. Jedną z najważniejszych nowości jest wsparcie 64-bitowej edycji systemu Microsoft Windows Server 2003.

Jak deklaruje producent, dzięki pełnej kompatybilności z systemem Microsoft Windows Server 2003 x64 Edition osiągnięto znaczne zwiększenie wydajności. Ponadto, jak poinformowano, w najnowszej wersji produktu dodano możliwość wykluczania wybranych procesów z obszaru ochrony, co pozwala na zmniejszenie obciążenia systemu. Wprowadzono też funkcje przydatne administratorom, jak na przykład automatyczne restartowanie procesów aplikacji po ich zamknięciu lub wystąpieniu awarii. Produkt wyposażony jest w interfejs zawierający wygodny system automatycznej aktualizacji antywirusowych baz danych oraz pozwalający na łatwą konfigurację aplikacji.

W nowej wersji uległ modyfikacji mechanizm zdalnej aktualizacji antywirusowych baz danych i modułów programu, dzięki czemu osiągnięto znaczną redukcję ruchu sieciowego oraz zajmowanego miejsca na dysku. Teraz system może pobierać wyłącznie te uaktualnienia, które są wymagane dla aplikacji zainstalowanych w chronionej sieci. W poprzednich wersjach dystrybuowane były uaktualnienia dla wszystkich produktów firmy Kaspersky Lab.

Program Kaspersky Anti-Virus for Windows File Servers dostępny jest w cenie 1149 zł netto (cena licencji rocznej dla jednego serwera plików). Służba zdrowia oraz instytucje finansowane z budżetu państwa mogą skorzystać z rabatu w wysokości 50%.

Wersję testową programu można pobrać na stronach producenta.

© dobreprogramy
s