Kaspersky RakhniDecryptor Kaspersky RakhniDecryptor 1.22.1.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Kaspersky RakhniDecryptor to niewielkie i darmowe narzędzie, pozwalające w łatwy sposób odzyskać dostęp do danych zaszyfrowanych przez konia trojańskiego Rakhni.

Wspomniany szkodnik swoje działanie opiera na szyfrowaniu losowych danych, które najczęściej wykorzystywane są podczas codziennej pracy z komputerem i mogą stanowić jakąkolwiek wartość dla użytkownika. Mowa m.in. o dokumentach tekstowych, arkuszach kalkulacyjnych, bazach danych czy PDF-ach lub skompresowanych archiwach. Zablokowane przez Rakhni nie są dostępne dla użytkownika i najczęściej posiadają .locked lub .kraken. Aby odzyskać w ten sposób utracone dane twórca szkodnika wymusza uiszczenie odpowiedniej opłaty, w zamian której prześle ofierze aplikację do odszyfrowania danych.

Kaspersky RakhniDecryptor to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które stały się ofiarą Rakhni. Program po uruchomieniu skanuje zawartość dysków twardych w poszukiwaniu zaszyfrowanych danych, a następnie umożliwia ich odszyfrowanie, a co za tym idzie dostęp do utraconych danych.

Warto zaznaczyć, że Kaspersky RakhniDecryptor nie uchroni nas przed infekcją, a jedynie odblokuje wcześniej zaszyfrowane pliki. Poza wspomnianym koniem trojańskim narzędzie pozwala również odszyfrowywać dane zablokowane przez takie szkodniki jak MSIL.Lortok, Aura, Bitman, Chimiera, Microp, Crusis oraz Cryakl.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!