r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kaspersky RakhniDecryptor 1.20.2.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe

Kaspersky RakhniDecryptor to niewielkie i darmowe narzędzie, pozwalające w łatwy sposób odzyskać dostęp do danych zaszyfrowanych przez konia trojańskiego Rakhni.

Galeria programu

Wspomniany szkodnik swoje działanie opiera na szyfrowaniu losowych danych, które najczęściej wykorzystywane są podczas codziennej pracy z komputerem i mogą stanowić jakąkolwiek wartość dla użytkownika. Mowa m.in. o dokumentach tekstowych, arkuszach kalkulacyjnych, bazach danych czy PDF-ach lub skompresowanych archiwach. Zablokowane przez Rakhni nie są dostępne dla użytkownika i najczęściej posiadają .locked lub .kraken. Aby odzyskać w ten sposób utracone dane twórca szkodnika wymusza uiszczenie odpowiedniej opłaty, w zamian której prześle ofierze aplikację do odszyfrowania danych.

Kaspersky RakhniDecryptor to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które stały się ofiarą Rakhni. Program po uruchomieniu skanuje zawartość dysków twardych w poszukiwaniu zaszyfrowanych danych, a następnie umożliwia ich odszyfrowanie, a co za tym idzie dostęp do utraconych danych.

Warto zaznaczyć, że Kaspersky RakhniDecryptor nie uchroni nas przed infekcją, a jedynie odblokuje wcześniej zaszyfrowane pliki. Poza wspomnianym koniem trojańskim narzędzie pozwala również odszyfrowywać dane zablokowane przez takie szkodniki jak MSIL.Lortok, Aura, Bitman, Chimiera, Microp, Crusis oraz Cryakl.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.