Kaspersky Security Scan Kaspersky Security Scan 15.0.0.737

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Kaspersky Security Scan to niewielka aplikacja, która pozwala przeprowadzić szybkie skanowanie komputera. Nie koliduje z innymi antywirusami zainstalowanymi w systemie, a w razie znalezienia problemów informuje o tym użytkownika. Sama z siebie nie jest jednak w stanie usuwać zagrożeń.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy pobrać niewielki plik, a następnie go uruchomić. W tym momencie program pobierze składniki skanera, po zakończeniu tego procesu zostanie on uruchomiony. W głównym oknie możemy uruchomić skanowanie, zaktualizować bazy wirusów i przeglądać raporty. Program informuje nie tylko o wykrytych zagrożeniach bezpieczeństwa, ale również nieprawidłowych ustawieniach ochrony systemu i innych jego składników np. wyłączonym antywirusie czy nieprawidłowych ustawieniach przeglądarki Internet Explorer.

Skaner zawarty w aplikacji nie działa tak samo, jak ten z oryginalnego pakietu Kaspersky tj. skanuje jedynie wybrane, najbardziej wrażliwe na ataki obszary. Dzięki temu szybkość skanowania jest bardzo duża. Choć przeprowadzenie skanowania jest darmowe, usuwanie ewentualnych problemów kończy się przekierowaniem do strony producenta, gdzie możemy wybrać jeden z pakietów dostępnych w jego ofercie. Całość jest dostępna w języku polskim, obsługuje również motywy graficzne, choć w tej aplikacji jest to jedynie dodatek.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!