Kaspersky XoristDecryptor Kaspersky XoristDecryptor 2.5.4.3

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Kaspersky XoristDecryptor to niewielkie i darmowe narzędzie, pozwalające w łatwy sposób usunąć z komputera konia trojańskiego o nazwie Xorist.

Działanie wspomnianego szkodnika jest bardzo proste - ma on za zadanie skutecznie uniemożliwić użytkownikowi codzienną pracę z komputerem. Ograniczenie to najczęściej zdejmowane jest gdy ofiara zdecyduje się na opłacenie "okupu" na rzecz twórcy szkodnika. Xorist potrafi skutecznie szyfrować losowe dane na dysku - mogą to być cenne dokumenty, jak również pliki systemowe, skutecznie ograniczając funkcjonalność Windowsa. O infekcji tym ransomware świadczyć może obecność pliku 'CryptLogFile.txt' w folderze Windows lub pliki 'Read Me: how to decrypt files' i 'Прочти Меня - как расшифровать файлы' ulokowane na woluminie systemowym.

Kaspersky XoristDecryptor to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które stały się ofiarą Rakhni. Program po uruchomieniu skanuje zawartość dysków twardych w poszukiwaniu zaszyfrowanych danych, a następnie umożliwia ich odszyfrowanie, a co za tym idzie dostęp do utraconych danych i przywrócenie systemu Windows do normalnego stanu.

Warto zaznaczyć, że Kaspersky XoristDecryptor nie uchroni nas przed infekcją, a jedynie odblokuje wcześniej zaszyfrowane pliki. Poza wspomnianym koniem trojańskim narzędzie pozwala również odszyfrowywać dane zablokowane przez takie szkodniki jak Cryit oraz Vandev.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!