r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kaspersky mówi o blisko 12 milionach ataków na graczy w 2013 roku, Polacy na drugim miejscu w zestawieniu ofiar

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Polska zajęła drugie miejsce w najnowszym zestawieniu Kaspersky Lab, znanej firmy zajmującej się oprogramowaniem mającym na celu uchronić nas przed zagrożeniami w sieci, ale nie chodzi wcale o nic pozytywnego. Otóż eksperci przyjrzeli się liczbie ataków cyberprzestępców w powoli mijającym roku, które były ukierunkowane typowo na graczy i okazało się, że nasz kraj jest jednym z głównych na celowniku, zaraz po Hiszpanii.

Tam w okresie od stycznia do końca listopada zanotowano ponad 138 tysięcy ataków, po niecałych 128 tysiącach w Polsce, ponad 70 we Włoszech, 47 we Francji oraz 29 w Niemczech. Specjaliści Kaspersky Lab wiedzą o przeszło 4,6 miliona rodzajów malware żerujących na graczach, a złośliwe oprogramowanie tego typu uderzyło w 2013 roku już w niemal 12 milionów fanów komputerowej rozrywki, co daje średnio 34 tysiące ataków dziennie. Zbliża się Gwiazdka i firma zdając sobie sprawę, że pod choinką wiele osób znajdzie również wymarzone zestawy PC, wzywa do rozsądnego korzystania z nich, a przede wszystkim odpowiedniego zabezpieczania się. Szczególnie nawołuje do dużej ostrożności miłośników MMO oraz Minecrafta, a także czekających na komputerowe GTA V. W tym ostatnim przypadku chodzi oczywiście o pseudopirackie kopie gry w Internecie, będące faktycznie zbiorem robaków. Rockstar nie zapowiadał edycji PC.

Kaspersky stara się przy okazji włączyć w szereg swoich klientów użytkowników konsol, zakładając ataki wymierzone w posiadaczy Xboksów One i PlayStation 4, w których to urządzeniach funkcje sieciowe nabrały przecież jeszcze większego znaczenia. Nie za bardzo ma ich czymś jednak, poza atakami typu phishing, na chwilę obecną postraszyć.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.