Kaspersky mówi o blisko 12 milionach ataków na graczy w 2013 roku, Polacy na drugim miejscu w zestawieniu ofiar

Kaspersky mówi o blisko 12 milionach ataków na graczy w 2013 roku, Polacy na drugim miejscu w zestawieniu ofiar

16.12.2013 13:58

Polska zajęła drugie miejsce w najnowszym zestawieniu Kaspersky Lab, znanej firmy zajmującej się oprogramowaniem mającym na celu uchronić nas przed zagrożeniami w sieci, ale nie chodzi wcale o nic pozytywnego. Otóż eksperci przyjrzeli się liczbie ataków cyberprzestępców w powoli mijającym roku, które były ukierunkowane typowo na graczy i okazało się, że nasz kraj jest jednym z głównych na celowniku, zaraz po Hiszpanii.

Obraz

Tam w okresie od stycznia do końca listopada zanotowano ponad 138 tysięcy ataków, po niecałych 128 tysiącach w Polsce, ponad 70 we Włoszech, 47 we Francji oraz 29 w Niemczech. Specjaliści Kaspersky Lab wiedzą o przeszło 4,6 miliona rodzajów malware żerujących na graczach, a złośliwe oprogramowanie tego typu uderzyło w 2013 roku już w niemal 12 milionów fanów komputerowej rozrywki, co daje średnio 34 tysiące ataków dziennie. Zbliża się Gwiazdka i firma zdając sobie sprawę, że pod choinką wiele osób znajdzie również wymarzone zestawy PC, wzywa do rozsądnego korzystania z nich, a przede wszystkim odpowiedniego zabezpieczania się. Szczególnie nawołuje do dużej ostrożności miłośników MMO oraz Minecrafta, a także czekających na komputerowe GTA V. W tym ostatnim przypadku chodzi oczywiście o pseudopirackie kopie gry w Internecie, będące faktycznie zbiorem robaków. Rockstar nie zapowiadał edycji PC.

Kaspersky stara się przy okazji włączyć w szereg swoich klientów użytkowników konsol, zakładając ataki wymierzone w posiadaczy Xboksów One i PlayStation 4, w których to urządzeniach funkcje sieciowe nabrały przecież jeszcze większego znaczenia. Nie za bardzo ma ich czymś jednak, poza atakami typu phishing, na chwilę obecną postraszyć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)