r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kaspersky wycofuje zarzuty wobec Microsoftu – będą zmiany w Windowsie

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft odpowiedział na zarzuty stawiane mu przez firmę Kaspersky Lab, według których w Windowsie 10 celowo utrudniana jest współpraca z antywirusami firm trzecich, a więc w efekcie wszystkimi poza Windows Defenderem. Wraz z jesienną aktualizacją dla twórców w systemie pojawią się w tym zakresie zmiany, a w ramach porozumienia, Kaspersky ostatecznie wycofa swoje zarzuty, które Komisji Europejskiej przedstawił w czerwcu bieżącego roku.

Jesteśmy całkowicie usatysfakcjonowani zmianami, jakie zostaną zaimplementowane w Windowsie 10 Fall Creators Update i podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, by wycofać nasze roszczenia...

Wraz z Fall Creators Update, twórcy oprogramowania zabezpieczającego zyskają możliwość wcześniejszego dostępu do przygotowywanych aktualizacji Windowsa, by testować z nimi swoje produkty i ewentualne błędy poprawiać z większym wyprzedzeniem. Ma to być korzystne głównie dla użytkowników, którzy zyskają dzięki temu stabilniej działające produkty, które będą lepiej dostosowane do najnowszych wersji systemu.

Zmiany obejmą także sposób informowania użytkownika o kończącej się licencji na oprogramowanie zabezpieczające. Twórcy będą mogli korzystać z własnych powiadomień zarówno bezpośrednio przed upływem licencji, jak i już po jej wygaśnięciu, zachęcając do odnowienia usługi. Bardziej czytelne mają być również powiadomienia, dzięki którym będzie można wybrać metodę zabezpieczającą i samodzielnie zdecydować, czy chcemy przejść na Defendera.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane