r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kaszubi nie gęsi swój edytor mają ;-)

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś zamieściliśmy w vortalu bardzo ciekawy i wyjątkowy program. Wprawdzie grupa docelowa jest niewielka to jednak warto o nim wspomnieć jako o interesującym przedsięwzięciu promującym język, który został niemal zapomniany. Ostatnio pojawiało się wiele inicjatyw mających na celu odradzanie języka kaszubskiego i pielęgnowanie kaszubskiej tradycji. KaszEd to aplikacja, która z jednej strony jest funkcjonalna, a z drugiej strony stanowić może pewien symbol żywotności kultury i języka.

KaszEd to kaszubski edytor tekstu. Posiada kaszubskie menu i oczywiście specyficzne kaszubskie znaki diakrytyczne, dzięki czemu tworzenie w tym języku dokumentów na komputerze stało się nie tylko możliwe ale i wygodne. Edytor oczywiscie nie jest tak rozbudowany jak choćby MS Word ale nie to w projekcie jest najważniejsze. Autorzy programu pracują teraz nad internetowym słownikiem kaszubsko-polskim.

Wszystkich zainteresowanych programem zapraszamy do pobierania w dziale: PROGRAMY -> Biuro -> Edytory tekstów. Aplikacja jest bezpłatna.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.