r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Katalog dodatków do Google Chrome otwarty dla programistów

Strona główna Aktualności

Google uruchomiło serwis poświęcony dodatkom do Chrome. Obecnie wszyscy zainteresowani programiści mogą wysyłać stworzone przez siebie rozszerzenia na serwery Google. Zgodnie z zapowiedziami, już niedługo będą z nich mogli skorzystać wszyscy użytkownicy przeglądarki.

O uruchomieniu usługi Google Chrome Extensions poinformował Aaron Boodman w poście na specjalnej liście mailingowej oraz Lei Zheng na jednym z oficjalnych blogów Google. Obecnie możliwe jest tylko wysyłanie stworzonych przez siebie dodatków na serwer, jednak już wkrótce udostępniona ma również zostać funkcja pobierania wtyczek.

Możliwość instalowania dodatków jest jedną z ciekawszych opcji obecnych w aplikacji Chrome 4 beta. Dzięki nim, przeglądarka nie musi być wyposażona w funkcje jakie nie są potrzebne użytkownikowi. Zgodnie z założeniem każdy będzie mógł instalować i dodawać do programu jedynie te wtyczki, które są mu potrzebne. Użytkowników zainteresuje zapewne opcja automatycznej aktualizacji dodatków za każdym razem, gdy na serwerze Google pojawi się ich nowsza wersja.

r   e   k   l   a   m   a

Każdy z wgranych dodatków będzie oceniany przez samych użytkowników, co wpływać ma na jego ranking oraz pozycję na serwisie (te mogą również zostać modyfikowane odgórnie przez pracowników Google). Co więcej, w przypadku wtyczek producentów nie mających za sobą doświadczenia w tworzeniu tego typu narzędzi, stosowane będą dodatkowe środki ostrożności, które pomogą internautom w rzetelnej ocenie ich prac (procentowe przedstawienie ilości deistalacji, itp.).

Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę Google Chrome Extensions.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.