r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KateOS 3.0 Beta

Strona główna Aktualności

O autorze

KateOS to ciekawa polska dystrybucja Linuksa przeznaczona dla średnio zaawansowanych użytkowników, mających już pewne pojęcie o Linuksie. Początkowo bazowała ona na Slackware, teraz jest zupełnie niezależnym projektem.

KateOS posiada instalator ze Slackware rozbudowany o dodatkowe możliwości konfiguracji systemu, dzięki czemu od razu po instalacji mamy do dyspozycji całkiem funkcjonalny system. Domyślnym środowiskiem graficznym jest lekkie Xfce4, można także uruchomić fluxbox i windowmaker, albo samemu doinstalować KDE lub GNOME. System posiada całkiem rozbudowany zestaw aplikacji, są to między innymi: OpenOffice.org 2.0.3, Firefox 1.5.0.4, Thunderbird 1.5.0.4, Apache 2.2.2, Python 2.4.3, Perl 5.8.8 i Ruby 1.8.4.

Programiści przygotowali własny system zarządzania pakietami TGZex, programem do ich obsługi jest updateos. KateOS daje domyślnie możliwość zapisu i odczytu danych z partycji NTFS, dzięki czemu nowi użytkownicy będą mogli komfortowo korzystać ze zgromadzonych przez siebie danych.

Testową wersję KateOS 3.0 (mieszczącą się na 2 płytach CD) można pobrać ze strony producenta. Przypominamy, że wersja testowa może zawierać błędy i raczej nie powinna być instalowana przez początkujących użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.