r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KateOS 3.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna wersja ciekawej polskiej dystrybucji Linuksa - KateOS 3.2. Nowe wydanie wnosi poprawki błędów i nowe narzędzie do zarządzania pakietami.

Do najważniejszych nowości zaliczyć należy zmianę bootloadera, zrezygnowano z używania LILO na rzecz GRUBa. KateOS 3.2 pracuje pod kontrolą jądra w wersji 2.6.18.4 i używa biblioteki Glibc w wersji 2.5. Najnowsze wydanie zawiera także środowisko Xfce w wersji 4.4RC2, Gnome 2.16.2, KDE 3.5.5, OpenOffice.org 2.0.4, przeglądarkę internetową Firefox w wersji 2.0 oraz wiele innych programów w aktualnych wersjach.

Polskich użytkowników KateOS z pewnością ucieszy fakt dodania do systemu nowego skryptu ułatwiającego konfigurację popularnej usługi Neostrada. W nowym KateOS znajdziemy także program KatePKG służący do wygodnego zarządzania oprogramowaniem. KatePKG został napisany w PHP przy użyciu biblioteki php-gtk2, dzięki której w stosunkowo krótkim czasie można było stworzyć w pełni funkcjonalne narzędzie.

Więcej informacji o najnowszej wersji KateOS 3.2 na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.