r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kazaa odcina Australijczyków

Strona główna Aktualności

Właściciel sieci P2P Kazaa, firma Sharman Networks, zablokowała od wczoraj mieszkańcom Australii pobieranie programu Kazaa Media Desktop, służącego do obsługi tej sieci. Decyzja jest podyktowana wyrokiem tamtejszego sądu.

Użytkownicy, których IP zostanie zidentyfikowany jako pochodzący z Australii, po wejściu na stronę sieci zobaczą informację, iż nie mogą oni pobrać programu, a dotychczasowi użytkownicy programu zostaną ostrzeżeni, że łamią prawo. Jak na razie, samo działanie programu nie jest blokowane, ale firma zapowiada, że wkrótce wprowadzi odpowiednie mechanizmy.

Taka decyzja sądu wynika z tego, że firma jak na razie nie ustosunkowała się do zaleceń, o których niedawno pisaliśmy. Sharman Networks zaproponowała w zamian stworzenie bardziej ich zdaniem skutecznego systemu ochrony praw autorskich, nazwanego "muzyczne odciski palców". Jeśli sąd uzna, że jest to dobry sposób na zagwarantowanie usunięcia z sieci nielegalnych treści, Australijczycy znowu będą mogli korzystać z Kazyy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.