K3b 1.0 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się po raz pierwszy stabilna wersja linuksowej aplikacji K3b 1.0 przeznaczonej do do nagrywania płyt CD i DVD.

K3b prócz standardowego zestawu funkcji, których wymaga się od każdej aplikacji służącej do nagrywania płyt, posiada także bardzo rozbudowane narzędzia do zarządzania plikami z muzyką - pozwala na zgrywanie ścieżek z Audio CD wraz z kompresowaniem do mp3, seryjne zmienianie nazw utworów, prostą edycję ścieżek (sklejanie, cięcie na części) a także normalizację głośności. Aplikacja pozwala także na zgrywanie filmów z DVD i kompresowanie ich przy użyciu określonych kodeków i zadanej rozdzielczości.

Aplikacja od wersji 1.0 posiada przepisany od nowa system zgrywania filmów z płyt DVD i odświeżony interfejs. Bardziej czytelne są teraz oznaczenia napędów, zamiast czasem nic nie mówiących nazw modelów pojawią się czytelne opisy informujące o zawartości płyty i możliwości napędu. Wszystkich zainteresowanych szczegółowym spisem zmian wprowadzonych w najnowszej wersji aplikacji odsyłamy do oficjalnego ogłoszenia.

Najnowszą wersję programu K3b 1.0 przeznaczonego do nagrywania płyt CD/DVD dla systemu Linux można pobrać ze strony projektu, na której znajdują się źródła do samodzielnej kompilacji.

© dobreprogramy