Kerkythea Kerkythea 2008 Echo 2.0.19

Strona główna Mac Grafika Silniki renderujące
Pobierz program

Kerkythea nie działa na macOS 10.12 Sierra i prawdopodobnie nie będzie dalej rozwijana. Zamiast niej polecamy Thea Renderer.

Kerkythea to darmowy, otwarty renderer, który można wykorzystać samodzielnie lub z innymi programami. W programie można nałożyć materiały na modele, ułożyć światło, skonfigurować otoczenie i wyrenderować wysokiej jakości obraz.

Kerkythea używa poprawnych fizycznie materiałów i świateł, dzięki czemu od lat uważana jest za jeden z bardziej realistycznych rendererów. Przy konfiguracji otoczenia można wybrać lokalizację, godzinę i warunki atmosferyczne fizycznego nieba albo wybrać barwy. Można również dodać sztuczne źródła światła do sceny.

Kerkythea pozwala importować modele w wielu formatach, w tym XML, 3DS i OBJ, a następnie umieścić je w odpowiedni sposób w scenie. Do każdego z modeli należy przypisać materiał z biblioteki programu (więcej można pobrać z jego strony). Konfiguracja kamery przypomina pracę z aparatem fotograficznym – wyberamy kadr i renderujemy obraz.

By Kerkythea działała, trzeba zainstalować implementację X11, a więc XQuartz, przed jej uruchomieniem. Więcej materiałów, scen i przykładowych modeli można pobrać ze strony projektu. Znajduje się tam także skrypt pomagający zainstalować Kerkytheę jako renderer dla SketchUpa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!