Kexi

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Aplikacja przeznaczona do tworzenia relacyjnych baz danych SQLite, MySQL, PostgreSQL. Pozwala na wymianę danych tabelarycznych między takimi arkuszami kalkulacyjnymi jak OpenOffice Calc czy MS Excel, umożliwia projektowanie tabel, formularzy, zapytań, wprowadzanie i sortowanie danych, drukowanie prostych raportów, importowanie danych w formacie CSV, obsługiwanie serwerów baz danych MySQL i PostgreSQL, dzięki którym wiele osób może jednocześnie pracować na jednej bazie.

Kexi ponadto umożliwia importowanie plików .mdb i .mde programu MS Access. W wersji 2007 dodano pełną obsługę grafiki i zdjęć w bazie danych, kolumny odnośnika - listy rozwijane, zapytania parametryczne i wartości domyślne. Dostępna jest teraz funkcja defragmentacji plików bazy danych, co może zmniejszyć ich rozmiar nawet kilkakrotnie. Poprawiono i unowocześniono ponad 300 elementów aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #11 26.06.2018 21:49

Wszystko super. Ale ta aplikacja jest strasznie niestabilna. Przy jakiejkolwiek próbie uruchomienia kwerendy nawet bez kryteriów, program się po prostu zawiesza :( to pod windows, ciekawe jak pod linuksem. ale to bez znaczenia,bo nie można zrobić sensownie działającej bazy dla klienta :( szkoda

  #10 17.04.2008 13:10

Pod Win jest bezpłatna, ale zauważyłem problem z kodowaniem znaków.
Stworzyłem bazę na serwerze (Postgre SQL) i niestety nie radzi sobie z polskimi literami. Zapisuje krzaczki, jakby kodowanie było nie to.

  #9 27.11.2007 11:45

Marcos - teraz już bezpłatna - wejdź na stronę producenta i pobierz sobie :)
Pozdrawiam
Kazik

  #8 19.11.2007 20:20

Wygląd ciekawy ale pod XP nie działa tabele tworzy ale z formularza nie zapisuje do tabel chyba coś z tym demem nie tak albo zabarda poobcinane funkcje

  #7 30.10.2007 17:49

Hmm może sie czepiam, ale skoro jest wersja pod Linuxem to powinno to być podane w opisie programu w wierszu Systemy operacyjne: ...:)

  #6 30.12.2006 17:18

Program świetny. Szkoda że wersja na Windows jest płatna :)

  #5 01.09.2006 13:56

@User:
OpenOffice Polska to pracodawca głównego autora aplikacji Kexi i nie tylko - organizacja KDE złożyła im podziękowania

Masz rację.

@DarK
Chciałbym zwrócić uwagę, że wersja Xary na Linuxa to obecnie bodajże wersja 0.7 - coś w rodzaju zaawansowanej bety. Xara Extreme w wersji na Windows ma chyba nieco więcej możliwości niż wersja linuxowa (ostatnio testując Xarę zauważyłem, że są opcje, które jeszcze nie działają - no chyba, że ja nie umiem obsłużyć :))

  #4 31.08.2006 22:52

[Wersja dla systemu Linux jest w pełni funkcjonalna i całkowicie darmowa.] Niezły powód żeby przejść na linuksa :) Nareszcie ludzie będą przechodzić na linuksa ze względu na ich ulubione programy :D, np Xara Extreme w wersji LX ( linuksowej ) jest za darmo.
Pozdrawiam :)

  #3 31.08.2006 20:11

@Gunther: "Nie wiem jak na WIndows, ale na Linux ten program jest dostępny w wersji bezpłatnej jako element pakietu KOffice."

Hmm, to właśnie była decyzja tej firmy - nie na odwrót, czytaj poniżej.

"Ponownie mamy tu do czynienia z komercyjną wersją open sourcowego programu przygotowaną przez OpenOfficePL."

OpenOffice Polska to pracodawca głównego autora aplikacji Kexi i nie tylko - organizacja KDE złożyła im podziękowania: http://kde.org/support/thanks.php
Jest się z czego cieszyć, że mamy taką firmę w PL :)

  #2 31.08.2006 12:55

Nie wiem jak na WIndows, ale na Linux ten program jest dostępny w wersji bezpłatnej jako element pakietu KOffice. Ponownie mamy tu do czynienia z komercyjną wersją open sourcowego programu przygotowaną przez OpenOfficePL. Jak ktoś chce płacić jego sprawa (bo np. potrzebuje wsparcia technicznego), ale za darmochę można to też mieć.

Komentarze do poprzednich wersji

  #1 30.08.2006 20:00

fajne i przydatne, fajnie mieć linuxa :)